Cestovní pojištění do Rakouska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Rakouska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Jedna ze středoevropských zemí, domov Mozarta a sacheru, se dělí na spolkové země, podobně jako blízké Německo. Celkem jich má devět a každá z nich nabízí návštěvníkům něco jiného. Jedno je však jisté, malebné Rakousko okouzlí asi každého.

Co vědět před cestou

V případě cesty do Rakouska si občan České republiky vystačí pouze s občanských průkazem nebo cestovním pasem. Nejsou vyžadována povinná očkování.

Při cestování autem je, jako všude jinde, povinností mít sjednané povinné ručení automobilu. To nejvýhodnější lze sjednat díky naší kalkulačce povinného ručení.

Proč zrovna Rakousko

Minimálně vidět Vídeň by měl určitě každý Čech. Vždyť po relativně dlouhou dobu byla hlavním městem Rakouské a později i Rakousko-Uherské monarchie, pod kterou spadaly i Čechy. Hlavní město našeho jižního souseda má určitě co nabídnout. Proslulá katedrála Stephansdom, zábavní areál Prater či sídlo prezidenta Hofburg. To je jen zlomek míst, která stojí za to navštívit. Milovníci historie by pak neměli vynechat ani původně letní sídlo Habsburků – zámek Schönbrunn.

Rakousko však není jen Vídeň. Kromě ní stojí za návštěvu i Linz s úžasnou botanickou zahradou a muzeem budoucnosti. Dále Štýrský Hradec s malebným historickým centrem nebo Salzburg. Milovníky zimy a vášnivé lyžaře určitě potěší návštěva některého z mnoha ski areálů v rakouských Alpách.

Proč se hodí cestovní pojištění

I když je samotné Rakousko skoro za humny, i při cestě sem se vyplatí mít sjednané cestovní pojištění. Zejména vášnivým lyžařům hrozí zranění a při sjednávání cestovního pojištění, by se na tento fakt měl brát zřetel. Jelikož sami můžete na lyžích někoho zranit, může se hodit i pojištění odpovědnosti.

Spousta lidí si nechce pojištění do zahraničí uzavírat, jelikož jim přijde velmi nákladné. U nás ale klient může využít srovnání cestovního pojištění a ušetřit až 15 % z celkové ceny. Přitom to zabere jen pár minut.

Pokud jako většina Čechů do Rakouska vyrážíte autem, nezapomeňte si sjednat havarijní pojištění i s asistenční službou.