Cestovní pojištění do Portugalska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Portugalska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění do Portugalska

Portugalská republika leží v západní části Pyrenejského poloostrova, kde sousedí se Španělskem. Na západě je země omývána Atlantským oceánem.

V minulosti patřili Portugalci mezi nejlepší mořeplavce a Portugalsko bylo významnou koloniální mocností.

Cestování do Portugalska

Podobně jako Česká republika je i Portugalsko součástí Evropské unie. K cestování do Portugalska proto postačí občanský průkaz či platný cestovní pas.

Portugalské zdravotnictví se může při cestování prodražit, před cestou se proto vyplatí zařídit cestovní pojištění.

Najít nejvýhodnější cestovní pojištění >

Při cestování do Portugalska automobilem by se však nemělo zapomenout na povinné ručení. To nejvýhodnější lze najít pomocí kalkulačky povinného ručení.

Proč Portugalsko neminout

Na první pohled celkem malá země, jenž leží ve stínu svého většího souseda, má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Kromě dlouhých písčitých pláží táhnoucích se při pobřeží, se zde nacházejí i moderní kosmopolitní města s bohatou historií a památkami i krásná příroda.

Portugalsko v sobě skrývá mnoho památek i přírodních krás. Pro všechny případy je určitě nejlepší si zařídit cestovní pojištění a vyvarovat se možným komplikacím v případě nehody.

Hlavním a nejvýznamnějším městem Portugalska je Lisabon. Určitě každého zaujmou zajímavé architektonické stavby ve čtvrti Baixa se svými nezvykle pravidelnými ulicemi.

Nedaleko centra města se tyčí zámek São Jorge, který patří mezi jeden z nejhezčích turistických cílů ve městě. Navíc je z jeho hradeb úžasný rozhled do širého okolí.

Nejvyšší hora Portugalska a další přírodní krásy

Ten, koho putování po památkách již unaví, si může užít relax i zábavu na nejznámější lisabonské pláži Ericeira. Ta je oblíbená zejména mezi milovníky surfování, na své si zde přijdou i ostatní vyznavači vodních sportů a atrakcí.

Milovníci přírody by pak jistě neměli vynechat oblast na hranici se Španělskem. Právě zde se totiž nalézají krásné hory a zalesněné kopce s výhledy do okolí. Ten, kdo chce vidět nejvyšší horu Portugalska – Ponta do Pico – by měl své putování zakončit na Madeiře, která taktéž k Portugalsku náleží.

Proč je nutné sjednat si cestovní pojištění

Portugalsko je velmi vyspělá evropská země s vysokým životním standardem. To však neznamená, že se vyplatí riskovat a jet sem bez platného cestovního pojištění.

Minimálně při návštěvě přírodních památek, totiž může v horských oblastech snadno dojít k úrazu a problém je na světě. Navíc sjednání nejvýhodnějšího cestovního pojištění je snadné. Stačí, když zájemce využije online srovnání cestovního pojištění.

Kromě pojištění do zahraničí se vyplatí zauvažovat i o sjednání úrazového připojištění, a také pojištění zavazadel.