Cestovní pojištění do Egypta

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Egypta již od 27 korun na den
  • Záruka nejvyšší kvality

Egyptská arabská republika se rozkládá v severní Africe v povodí životadárné řeky Nil. Velká část země je tvořena Saharou a zbytek již náleží k Sinajskému poloostrovu, který je považován za součást Asie. Nabízí se i možnost cestování s dětmi.

Co vědět před cestou

Pro cestu do Egypta je nutné mít vízum. Dále je potřeba mít s sebou platný cestovní pas, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců datum žádosti o vízum. Turistické vízum na 30 dnů je možné zakoupit přímo na letišti po příletu do této země za 25 dolarů. Ostatní typy víz (studijní, pracovní) vydává egyptské velvyslanectví v Praze. Egypt je muslimská země, proto je tomuto faktu potřeba uzpůsobit své chování. Není například přípustná konzumace alkoholu na veřejnosti. Ženy by se měly vyvarovat příliš vyzývavého oblečení. Je potřeba počítat i s tím, že za jakékoliv služby, ať jsou sebemenší, se vyžaduje tzv. bakšiš.

Proč se vydat do Egypta

Většina lidí cestuje do této arabské země zejména za teplým počasím a příjemně teplým mořem. Na pobřeží Středozemního moře se nalézá množství přívětivých letovisek plných hotelů s bazény, restauracemi a atrakcemi, které stojí za to navštívit a vyzkoušet.

Egypt ale není jen moře, teplo a koupání. Tato země je také domovem těch nejzajímavějších, převážně starověkých, památek. Těm dominují zejména letité pyramidy a mastaby. Určitě se vyplatí navštívit pyramidy v Gíze se sfingou, dále Údolí králů či chrámy Karnak a Abú Simbel. Je dobré nevynechat ani návštěvu hlavního města Káhiry s množstvím luxusních obchodů a zajímavých muzeí. Další zajímavým místem je samotná perla Středozemního moře a zároveň významný přístav – Alexandrie.

Většinu návštěvníků zaujmou i proslulé egyptské trhy. Zde je možné si zakoupit a odvést domů některý z egyptských suvenýrů. Mezi ty nejtypičtější patří určitě oblečení, pletené koberce a různé druhy koření. Při uzavírání obchodu je potřeba nezapomenout smlouvat. V opačném případě hrozí, že turista koupí zboží desetkrát dráž, než by ve skutečnosti chtěl.

Proč je nutné nechat se pojistit

V případě, že se rozhodnete Egypt navštívit, určitě si nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištěníPojištění do zahraničí je určeno zejména pro krytí výloh, spojených s případným zraněním nebo hospitalizací v lékařském zařízení.

Cestovní pojištění však hradí nejen hospitalizaci či lékařské ošetření, ale také případnou repatriaci zpět do České republiky. Při cestě do této africké země určitě zvažte i míru dalších připojištění. Je vhodné nezapomenout na připojištění zavazadel či úrazové pojištění.Ten, kdo chce mít obzvlášť levné cestovní pojištění, může využít našeho porovnání jednotlivých nabídek. Z nich si pak určitě nějakou vybere.