Cestovní pojištění do Egypta

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Egypta již od 27 korun na den
  • Záruka nejvyšší kvality

Levné cestovní pojištění do Egypta

Egyptská arabská republika se rozkládá v severní Africe v povodí životadárné řeky Nil. Velká část země je tvořena Saharou a zbytek již náleží k Sinajskému poloostrovu, který je považován za součást Asie. Tuto africkou destinaci si velmi oblíbili čeští turisté, kteří sem jezdí za nevšedními zážitky a rekreací. Egypt je také jedna z oblastí vhodná pro cestování s dětmi.

Nejlevnější cestovní pojištění? Ceny dokáže srovnat online kalkulačka.

Srovnat ceny cestovních pojištění >

Cestování do Egypta – vízum

Pro cestu do Egypta je vždy nutné zřídit si vízum. Typ víza pro cestu do zahraničí závisí vždy na důvodu výjezdu. Od toho se odvíjí i místo, kde se o vízum žádá. Třicetidenní turistické vízum do Egypta je možné zakoupit přímo na letišti po příletu do této země za příznivou cenu 25 dolarů.

Ostatní typy víz (studijní, pracovní) vydává egyptské velvyslanectví v Praze.

Co vědět před cestou?

Egypt je muslimská země, proto je tomuto faktu potřeba uzpůsobit své chování. Není například přípustná konzumace alkoholu na veřejnosti. Ženy by se měly vyvarovat příliš vyzývavému oblečení. Je potřeba počítat i s tím, že za jakékoliv služby se vyžaduje tzv. bakšiš.

Dále je potřeba mít s sebou platný cestovní pas, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců datum žádosti o vízum.

Proč se vydat do Egypta?

Většina lidí cestuje do této arabské země zejména za teplým počasím a příjemně teplým mořem. Na pobřeží Středozemního moře se nalézá množství přívětivých letovisek plných hotelů s bazény, restauracemi a atrakcemi, které určitě stojí za to navštívit.

Egypt není jen moře, teplo a koupání. Tato země je také domovem těch nejzajímavějších starověkých památek. Těm dominují zejména letité pyramidy a mastaby. Určitě se vyplatí navštívit pyramidy v Gíze se sfingou, dále Údolí králů či chrámy Karnak a Abú Simbel.

Při dovolené v Egyptě se vyplatí navštívit pyramidy v Gíze, sedmý div světa.

Je dobré nevynechat ani návštěvu hlavního města Káhiry s množstvím luxusních obchodů a zajímavých muzeí. Další zajímavým místem je samotná perla Středozemního moře a zároveň významný přístav – Alexandrie.

Většinu návštěvníků zaujmou i proslulé egyptské trhy. Zde je možné si zakoupit a odvést domů některý z egyptských suvenýrů. Mezi ty nejtypičtější patří určitě oblečení, pletené koberce a různé druhy koření.

Při uzavírání obchodu je potřeba nezapomenout smlouvat. V opačném případě hrozí, že turista koupí zboží desetkrát dráž, než by ve skutečnosti chtěl.

Proč je nutné nechat se pojistit?

V případě, že se rozhodnete Egypt navštívit, určitě není radno zapomenout na kvalitní cestovní pojištěníPojištění do zahraničí je určeno zejména pro krytí výloh spojených s případným zraněním nebo hospitalizací v lékařském zařízení.

Cestovní pojištění však hradí nejen hospitalizaci či lékařské ošetření, hradí také případnou repatriaci zpět do České republiky.

Při cestě do této africké země se vyplatí zvážit i další připojištění. Určitě se vyplatí nezapomenout na připojištění zavazadel či úrazové pojištění.

Pro levné cestovní pojištění lze využít kalkulačku cestovního pojištění. Z ní si pak každý vybere to nejvýhodnější.