Cestovní pojištění do Indie

  • Rychlé sjednání online
  • Cena již od 20 korun na den
  • Cestovní pojištění do Indie lze sjednat i v den odjezdu

Oficiálním názvem Indická republika, se nachází v jihovýchodní Asii, a společně s Čínou patří mezi nejlidnatější země světa. Indie je v současné době velmi oblíbenou zemí, kam směřuje velké množství turistů. Je však zemí kontrastů, kde návštěvník narazí na množství památek na jedné straně a chudinské oblasti na straně druhé.

Co vědět před cestou

K cestě do Indické republiky je zapotřebí platný pas, jenž musí platit minimálně 6 měsíců od doby vstupu do Indie. Dále je nutné opatřit si turistické vízum, které na požádání vydá velvyslanectví Indické republiky v Praze. V případě cestování do odlehlejších oblastí je dobré zvážit očkování proti vzteklině, skvrnitému či břišnímu tyfu a malárii.

Kromě toho je dobré si přesně zmapovat oblasti, do kterých se cestovatel plánuje podívat. V případě, že se jedná o odlehlejší části země, je jejich návštěvu vhodné prokonzultovat s českou ambasádou v Dillí.

Proč Indickou republiku navštívit

Země Buddhy a Gándhího svým návštěvníkům nabídne vše, na co si jen vzpomenou. Množství lidí jezdí do Indie především kvůli luxusním hotelům se vším všudy, kde mohou trávit dovolenou u bazénu nebo u moře. Zejména nádherných sluncem zalitých pláží s palmami Indie nabídne opravdu mnoho. Není to ale jen koupání, kvůli kterému je vhodné tuto zemi navštívit.

Milovníky přírody jistě zaujmou deštné pralesy s množstvím velmi zajímavých, ale často i nebezpečných živočichů, jako je kobra indická či tygr bengálský. S některým z domorodých průvodců je možné strávit hodiny v těchto deštných pralesech. Ti, kdo mají rádi romantiku, si jistě rádi vychutnají jejich prohlídku na hřbetě slona.

Indická republika však nadchne nejen náročné turisty, ale i milovníky velkých měst a nakupování. Ten, kdo chce strávit nějaký čas v moderních obchodních domech s velkým výběrem zboží, by měl navštívit hlavní město Dillí. Toto kosmopolitní město nabízí nejen možnost výletů za nákupy, ale také bohatý noční život v jedné ze stovek diskoték a barů. Zájemci o architekturu a památky by pak jistě neměli vynechat prohlídku největší indické mešity Jama či známé pevnosti Red Fort.

Nikdo z návštěvníků také nesmí zapomenout na návštěvu Tadž Mahalu. Tento monumentální pomník je pro většinu lidí asi nejznámějším symbolem Indie. Bez jeho prohlídky by se tedy zpět do Čech určitě nikdo neměl vracet.

Proč je důležité sjednání cestovního pojištění

Indie je jednou ze zemí, při jejíž návštěvě je určitě nezbytné na cestovní pojištění nezapomenout. Nikdo samozřejmě nechce pomýšlet o případných problémech, jenž mohou nastat. Avšak v případě, že do jde například ke zranění, které si vyžádá třeba hospitalizaci, je pojištění do zahraničí opravdu nezbytné.

Zdravotní péče v Indické republice je velmi drahá a bez pojištění pak hrozí, že bude pacient odmítnut. Další variantou pak je, že bude náklady vynaložené na ošetření splácet ještě velmi dlouho po svém návratu domů. Kromě cestovního pojištění se vyplatí také sjednání asistenčních služeb či připojištění zavazadel nebo storno pojištění zájezdu.

Ten, kdo si chce sjednat extra výhodné cestovní pojištění, může vyzkoušet naše online srovnání cen cestovního pojištění. Z dostupných nabídek si určitě vybere.