Cestovní pojištění na Island online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění na Island od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění na Island

Island je ostrovní stát, který leží asi tisíc kilometrů od norského pobřeží uprostřed Atlantského oceánu. Tento stát se nachází v místě střetu vulkanických desek. Díky tomu je často také nazýván jako země „Ledu a ohně“. Především kvůli značné sopečné aktivitě, která zde panuje.

Lékařská péče na Islandu může vyjít velmi draho, proto se doporučuje sjednat před cestou cestovní pojištění.

Spočítat cenu cestovního pojištění >

Co vědět před cestou

K cestě na Island není potřeba vízum. To je nutné jen v případě, že je pobyt cizince v zemi delší než 90 dnů. Běžným turistům proto zcela postačí platný cestovní pas.

Proč Island neminout

I přes svou relativně malou rozlohu, je Island zemí, která zaujme asi každého. Nejvíce však potěší milovníky přírody. Kde jinde se na tak malém prostoru rozkládá tolik stále činných sopek, gejzírů, horkých pramenů a fjordů.

Island láká hlavně svou magickou přírodou, ta může být zdrojem mnoha nebezpečí. Proto by cestovatelé neměli zapomínat na cestovní pojištění.

Island také zaujme jak milovníky adrenalinových sportů, tak i klasických sportů. Ten, kdo chce spojit poznávání přírodních scenérií se sportem, si může půjčit kolo a vyrazit do severozápadní části země k takzvaným Západním fjordům.

Kromě nich stojí za to navštívit i národní park Jökulsárgljúfur v centrální části ostrova, jenž je domovem mnoha různých druhů zvířat.

Zajímavá místa Islandu

Milovníci architektury a památek by měli navštívit islandské hlavní město Reykjavík. To je sice jedním z nejmenších hlavních měst na světě, i tak však překvapí svou stylovostí. Za návštěvu určitě stojí také Hallgrímskirkja, asi nejznámější místní kostel a zároveň nejvyšší budova ve městě.

Mezi další zajímavá místa Islandu patří technická památka Perlan či budova místního parlamentu. Rozhodně každý by měl dovolenou uzavřít v některé z místních restaurací, jenž nabízejí čerstvé mořské ryby na tisíce způsobů.

Proč se vyplatí cestovní pojištění

Island je podobně jako třeba Indie jednou ze zemí, kde se určitě před dovolenou vyplatí cestovní pojištění online sjednat. Lékařská péče na Islandu je sice na vysoké úrovni, nicméně na druhou stranu bez sjednaného pojištění do zahraničí může ošetření vyjít velmi draze.

Naopak ten, kdo vyzkouší srovnání cestovního pojištění, si může zařídit cestovní pojištění výhodně.

Většina lidí jede na Island zejména kvůli krásné přírodě. Při toulkách po fjordech, rašeliništích a vulkánech však snadno může dojít k úrazu. Proto se vyplatí před cestou sjednat i asistenční služby a úrazové připojištění.