Cestovní pojištění na Island

Spočítat ceny

Island je ostrovní stát, který leží asi tisíc kilometrů od norského pobřeží uprostřed Atlantského oceánu. Tento stát se nachází v místě střetu vulkanických desek, a díky tomu je často také nazýván jako země „Ledu a ohně“. A to především kvůli značné sopečné aktivitě, jenž zde panuje.

Co vědět před cestou

K cestě na Island není potřeba vízum. To je nutné jen v případě, že je pobyt cizince v zemi delší než 90 dnů. Běžným turistům proto zcela postačí platný cestovní pas.

Proč Island neminout

I přes svou relativně malou rozlohu, je Island zemí, která zaujme asi každého. Nejvíce však potěší milovníky přírody. Kde jinde se na tak malém prostoru rozkládá tolik stále činných sopek, gejzírů, horkých pramenů a fjordů.

Island také zaujme milovníky adrenalinových, ale i klasických sportů. Ten, kdo chce spojit poznávání přírodních scenérií se sportem, si může půjčit kolo a vyrazit do severozápadní části země k takzvaným Západním fjordům. Kromě nich stojí za to navštívit i národní park Jökulsárgljúfur v centrální části ostrova, jenž je domovem mnoha různých druhů zvířat.

Milovníci architektury a památek by měli navštívit islandské hlavní město Reykjavík. To je sice jedním z nejmenších hlavních měst na světě, ale překvapí svou stylovostí. Za návštěvu určitě stojí Hallgrímskirkja, asi nejznámější místní kostel a zároveň nejvyšší budova ve městě. Mezi další zajímavá místa patří technická památka Perlan či budova místního parlamentu. Rozhodně každý by měl dovolenou uzavřít v některé z místních restaurací, jenž nabízejí čerstvé mořské ryby na tisíce způsobů.

Proč se vyplatí cestovní pojištění

Island je podobně jako třeba Indie jednou ze zemí, kde se určitě před dovolenou vyplatí cestovní pojištění sjednat. Lékařská péče na Islandu je sice na vysoké úrovni, ale na druhou stranu bez sjednaného pojištění do zahraničí může ošetření vyjít velmi draze. Naopak ten, kdo vyzkouší porovnání cen, si může zařídit cestovní pojištění výhodně.

Většina lidí jede na Island zejména kvůli krásné přírodě. Při toulkách po fjordech, rašeliništích a vulkánech však snadno může dojít k úrazu. Proto se vyplatí před cestou sjednat i asistenční služby a úrazové připojištění.