Cestovní pojištění do Švédska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Švédska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Oficiálním názvem Švédské království, se rozkládá na Skandinávském poloostrově. Mezi jeho sousedy patří Norsko, Finsko a Dánsko. Zároveň je díky své rozloze třetí největší zemí Evropské unie.

Co vědět před cestou

Jak již bylo zmíněno výše, Švédsko je součástí Evropské unie, proto k návštěvě postačí občanský průkaz či platný cestovní pas. Vízum není nutné.

Při cestování autem do Švédska by se nemělo zapomenout na povinné ručení. Díky naší kalkulačce si můžete sjednat to nejvýhodnější.

Proč jet zrovna do Švédska

Švédsko je díky své panensky čisté přírodě jednou z nejkrásnějších evropských zemí. Zároveň je také místem kontrastů. Místem, kde severu dominují ledové pláně či hluboké jehličnaté lesy na jedné straně, a zároveň je jednou z nejvyspělejších evropských zemí na straně druhé.

Nejlepším obdobím, kdy Švédské království navštívit, je léto. To je díky poloze na severu daleko příjemnější, s podstatně nižšími teplotami, než u nás. A díky tomu i vhodné pro dlouhé náročné túry do přírody a pro cestování.

Podobně jako ve Finsku či Rusku, i pro Švédsko jsou typické krátké bílé noci. Ten, kdo si chce naopak vychutnat polární záři a sněhem zasněžené pláně, si musí s návštěvou počkat na zimní měsíce.

Co se určitě vyplatí navštívit, je alespoň jeden z celkem 29 národních parků, neboť ty opravdu patří ke skvostům této severské země. Na své si však přijdou i milovníci historie a umění. Tato země je plná nejrůznějších historických památek, muzeí, ale i moderních galerií. Ty nejkrásnější se nalézají zejména ve Stockholmu, kde čekají jen na to, až je někdo objeví.

Kromě krásné přírody pohladí na duši i laskavé chování místních obyvatel, tolik se lišící od toho, na které jsme zvyklí. Chuťové buňky pak uspokojí některá z tradičních místních specialit, a také místní zmrzlina, jejíž konzumace je ve Švédsku velmi populární.

Určitě nezapomeňte na pojištění

Švédsko je jedna z evropských zemí, kde se před cestou určitě vyplatí sjednat pojištění do zahraničí. Už díky možným výletům do divoké přírody, může snadno dojít ke zranění, které si vyžádá lékařské ošetření. Úroveň nemocnic je v této zemi na velmi vysoké úrovni. Zároveň jsou však vyšetření a případná hospitalizace bez pojištění velmi nákladné. O případné repatriaci zpět do vlasti ani nemluvě.

cestovnímu pojištění není od věci si přiobjednat například i úrazové připojištění nebo pojištění zavazadel.

Ten, kdo si chce sjednat to nejvýhodnější cestovní pojištění online, může využít naše srovnání cestovního pojištění jednotlivých typů pojištění.