Cestovní pojištění na Kubu online

  • Cena již od 25 korun na den
  • Kalkulačka cestovního pojištění na Kubu
  • Sleva až 50 % oproti vyřízení na pobočce

Nejlevnější cestovní pojištění na Kubu

Známý, přesto však stále tajuplný ostrov, se nachází v Karibské oblasti nedaleko amerického pobřeží. Tato země je také jedním z posledních států, kde stále přetrvává totalitní režim.

Turisté by neměli nikdy zapomenout na cestovní pojištění, které může na Kubě ušetřit velké výdaje.

Spočítat cenu cestovního pojištění >

Co vědět před cestou

K návštěvě Kuby je zapotřebí mít s sebou platné turistické vízum. O to lze požádat na Kubánském velvyslanectví v Praze. Kromě víza je zapotřebí i platný cestovní pas.

Proč Kubu navštívit

Mnoho lidí zná tento stát hlavně jako zemi, kde panuje policejní režim a kde je příjemně teplé moře. Kuba však toho svým návštěvníkům nabídne mnohem více.

Kde jinde návštěvník uvidí tolik zajímavých věcí… Ulice brázdí staré vozy americké výroby, lidé posedávají před svými domy a vychutnávají si karibský rum či doutníky.

Kromě místního temperamentu, jenž nabíjí novou energií, může návštěvník sledovat i množství zajímavých kontrastů. Spousty lidí pak určitě zaujmou tradiční karibské domky se střechou z rákosí, které tolik kontrastují s obřími socialistickými stavbami.

Cesty na Kubu mohou být plné krás, nicméně i nebezpečí. Proto by turista neměl kromě turistického víza zapomenout i na cestovní pojištění, které může ušetřit mnoho starostí.

Městem, které by turisté určitě neměli minout, je kubánská metropole Havana. Právě zde se nachází velké množství zajímavých památek, jako Capitol či Museo de la Revolucion. Kromě milovníků památek potěší Havana samozřejmě i milovníky moře.

Přímo pro ně je určen poloostrov Varadero. Na jeho pobřeží se nalézají dlouhé písčité pláže lemované kokosovými palmami, tolik známými pro Karibik. Lidé se zájmem o potápění si přijdou na své na ostrově Cayo Coco. Právě tady totiž dostanou možnost nahlédnout do úžasného světa Karibského moře, plného těch nejzajímavějších vodních živočichů.

Kuba je také vyhledávaná destinace, kde lze strávit Vánoce u moře a v prostředí krásné exotické přírody.

Proč nezapomenout na cestovní pojištění

Při cestě na dovolenou na Kubu asi není třeba přemýšlet o pojištění vozidla, jako třeba při cestě do Maďarska. Nad čím však třeba přemýšlet je, je cestovní pojištění. Kuba je jednou ze zemí, kde je před odjezdem opravdu nutné cestovní pojištění sjednat.

Nikdo samozřejmě nechce přemýšlet o případných problémech, které mohou nastat. Vždy je lepší být připraven. Využít online kalkulačku cestovního pojištění >

Při koupání v moři není problém šlápnout na mořského ježka a při potápění se nechat kousnout nějakým živočichem. Lékařské ošetření je pak nezbytné a bez sjednaného pojištění do zahraničí může vyjít velmi draze.

Pokud člověk využije online porovnání, je možné získat to nejlevnější cestovní pojištění. Kromě něj je vhodné sjednat i pojištění zavazadel či úrazové připojištění. V případě dovolené s cestovní kanceláří se vyplatí i storno pojištění.

TIP: Při cestě autem do zemí jako je Maďarsko či Chorvatsko se vyplatí myslet i na zákonné pojištění automobilu. Využít lze portál 123ručení, který nabízí online kalkulačku, a sjednat si to nejlevnější pojištění auta na dovolenou.

Kuba vízum

Pro cestování na Kubu je nutné mít zařízené také vízum. Kubánské vízum vydává zastupitelský úřad Kuby v Praze. To je nahrazenou tzv. turistickou kartou, která umožňuje pobyt na ostrově na 30 dní.

Zařízení turistické karty trvá do dvou dní a potřebný je pouze platný cestovní pas. Prodloužení je možné na oddělení cizinecké policie přímo na Kubě. Maximální délka platnosti kubánského víza je 6 měsíců.