Cestovní pojištění na Kubu

Spočítat ceny

Známý, ale přesto stále tajuplný ostrov, se nachází v Karibské oblasti nedaleko amerického pobřeží. Tato země, je také jedním z posledních států, kde stále přetrvává totalitní režim.

Co vědět před cestou

K návštěvě Kuby je zapotřebí mít s sebou platné turistické vízum. O to lze požádat na Kubánském velvyslanectví v Praze. Kromě víza je zapotřebí i platný cestovní pas.

Proč Kubu navštívit

Mnoho lidí zná tento stát hlavně jako zemi, kde panuje policejní režim a kde je příjemně teplé moře. Kuba však toho svým návštěvníkům nabídne mnohem více.

Kde jinde návštěvník uvidí tolik zajímavých věcí… Ulice brázdí staré vozy americké výroby, lidé posedávají před svými domy a vychutnávají si karibský rum či doutníky. Kromě místního temperamentu, jenž nabíjí novou energií, může návštěvník sledovat i množství zajímavých kontrastů. Spousty lidí pak určitě zaujmou tradiční karibské domky se střechou z rákosí, které tolik kontrastují s obřími socialistickými stavbami.

Městem, které by turisté určitě neměli minout, je kubánská metropole Havana. Právě zde se nachází velké množství zajímavých památek, jako Capitol či Museo de la Revolucion. Kromě milovníků památek potěší Havana samozřejmě i milovníky moře. Přímo pro ně je určen poloostrov Varadero. Na jeho pobřeží se nalézají dlouhé písčité pláže lemované kokosovými palmami, tolik známými pro Karibik. Lidé se zájmem o potápění si přijdou na své na ostrově Cayo Coco. Právě tady totiž dostanou možnost nahlédnout do úžasného světa Karibského moře, plného těch nejzajímavějších živočichů.

Proč nezapomenout na cestovní pojištění

Kuba je jednou ze zemí, kde je před odjezdem opravdu nutné cestovní pojištění sjednat. Nikdo samozřejmě nechce přemýšlet o případných problémech, které mohou nastat, ale je lepší být připraven.

Při koupání v moři není problém šlápnout na mořského ježka a při potápění se nechat kousnout nějakým živočichem. Lékařské ošetření je pak nezbytné a bez sjednaného pojištění do zahraničí může vyjít velmi draze. Pokud ale využijete naše online porovnání, můžete získat to nejlevnější cestovní pojištění. Kromě něj je vhodné sjednat i pojištění zavazadel či úrazové připojištění. V případě dovolené s cestovní kanceláří se vyplatí i storno pojištění.