5 tipů, kde strávit Vánoce u moře

Pro spousty z nás již Vánoce bez sněhu dávno ztratily své kouzlo. Trendy se mění, a proto se množství Čechů dnes vydává raději někam za teplem. Kde se tedy vyplatí vánoční prázdniny strávit?

Bali

Bali je jedním z nejoblíbenějších a nejvíce navštěvovaných ostrovů v Indonésii. Jeho severní břehy jsou omývány Jávským mořem, zatímco jižní část ostrova náleží Indickému oceánu. Hlavním lákadlem této oblasti jsou samozřejmě dlouhé písčité pláže, táhnoucí se při pobřeží, kam až oko dohlédne. Kromě toho se zde nacházejí nádherné přírodní scenérie. Například aktivní posvátný vulkán Mount Agung rozhodně stojí za navštívení. Pro návštěvu Bali platí povinnost platného turistického víza na 30 dnů a zpáteční letenky. Nejlevnější zájezdy se dají pořídit již od 30 000 Kč.

Kuba

Tento ostrovní stát se stále fungujícím totalitárním režimem, který však turisty nijak neomezuje, rozhodně stojí za navštívení. Perla Karibiku, jak je také Kuba někdy nazývána, nabízí svým návštěvníkům spousty možností, jak zde strávit volný čas. Kromě relaxu na pláži se vyplatí navštívit i hlavní město – Havanu – s množstvím zajímavých staveb i historických památek. Mezi místa, která se vyplatí neminout patří například Capitol či Museo de la Revolution.

Podobně jako v případě Bali, i zde platí pro české turisty vízová povinnost. Zejména ten, kdo se zde chystá potápět by neměl zapomenout na sjednání pojištění extrémních sportů. To bude cestovatele krýt v případě, že by při objevování podmořského světa došlo ke zranění či nějakým dalším problémům. Návštěva se dá pořídit velmi levně – od 28 000 Kč za týdenní pobyt.

Mauritius

Ostrov Mauritius se nalézá uprostřed Indického oceánu a pro ty, kdo milují teplo, je jako dělaný. Teplota zde totiž nikdy neklesne pod 26 °C. Na své si zde přijdou kromě potápěčů, také milovníci surfování. Taktéž jsou na Mauritiu vítáni i milovníci golfu. Ve vnitrozemí se rozkládají špičková golfová hřiště, která zaručeně dostanou každého, kdo tomuto sportu holduje. Kromě toho je na ostrově na české poměry i celkem levně. Navíc ten, kdo si před odjezdem sjedná cestovní pojištění online, pak může na celém pobytu dosti ušetřit.

Dominikánská republika

Již slavný cestovatel a objevitel Kryštof Kolumbus nazval toto místo „rájem na zemi“, a tím Dominikánská republika bezesporu je. Tento krásný tropický ostrov nabízí svým návštěvníkům úplně vše – od horských oblastí, přes tropické deštné pralesy až po slunné písčité pláže a azurově modré moře. Dominika je vyhlášená svým nočním životem, a proto její návštěvu kromě rodin z dětmi ale i teenageři a studenti. Pokud jsou držiteli karty ISIC, mohou už při nákupu dovolené využít mnoha zajímavých slev. Například při sjednávání pojištění pro studenty, mohou získat až 50% slevy, a to se mladým lidem s nízkým příjmem určitě vyplatí.

Thajsko

Thajské království je místem, které ztělesňuje ráj na zemi pro většinu Evropanů již dlouhou řadu let. Díky tomu, že teploty se zde v zimě pohybují okolo 30 °C si mohou návštěvníci užívat v proslulých letoviscích, jako jsou ostrovy Phi Phi a Phuket, známými svými plážemi i průzračným mořem. Kromě přímořských letovisek stojí za návštěvu i buddhistické chrámy, kterými je Thajsko známé.

Taktéž se vyplatí nechat si jeden den volný na návštěvu hlavního města. Bangkok je místem, kde se dá navštívit nejen královský palác, ale také známá tržiště, odkud si může cestovatel přivést spousty zajímavých suvenýrů. Pro návštěvu země nově platí bezvízový styk, což usnadní plánování cesty. Hodně lidí také jistě potěší, že zájezdy do Thajska se dají pořídit již od 18 000 Kč, což minimálně jeden z mnoha důvodů, proč se alespoň tuto zemi o Vánoce vyplatí navštívit.