Cestovní pojištění do Argentiny online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Argentiny od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Druhý největší stát Jižní Ameriky s více než 40 miliony obyvatel je domovem hovězích steaků, fotbalu, proslulého tanga a katolické víry. Podobně jako většina sousedních zemí je i Argentina velmi rozmanitá a návštěvníci zde naleznou nejen čtyři tisíce kilometrů dlouhé pobřeží, ale i rozlehlé planiny a vysoké hory.

Co vědět před cestou

Pro cestu do Argentiny od roku 2000 čeští občané nepotřebují vízum, jestliže jejich pobyt v zemi nepřesáhne 90 dnů, a je za účelem turistiky.

Pro vstup do země není povinné očkování, nicméně ti, kdo plánují trávit čas v přírodě, by měli zauvažovat na vakcínou proti vzteklině. Dále se vyplatí i očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu.

Proč Argentinu neminout

Hlavním důvodem, proč se při návštěvě Jižní Ameriky doporučuje nevynechat také Argentinu je, že jde – jako v případě sousední Brazílie – o velmi rozlehnou a rozmanitou zemi, která má každému co nabídnout.

Hledáte výhodné cestovní pojištění do Argentiny? Pak vyzkoušejte naši kalkulačku, která vyhledá a porovná aktuální nabídky pojišťoven.

Spočítat ceny >

Největším a hlavním argentinským městem, které navštíví většina turistů jako první, je známé Buenos Aires na břehu Rio de la Plata. Mezi nejvýznamnější místa patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada z 19. století, což je prezidentský palác.

Za povšimnutí dále stojí Metropolitní katedrála a pestrobarevné budovy jako z pohádky zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se táhne obchody lemovaná kilometr a půl dlouhá třída zvaná Avenida de Mayo až k náměstí Plaze del Congreso s budovou parlamentu a pomníku Dvou kongresů.

Taktéž místní hřbitov Cementario de la Recoleta je velmi zajímavým místem. Jeho hroby jsou totiž poskládané tak, že vypadají jako miniatura Buenos Aires.

Argentina se kromě zajímavých měst pyšní i velmi krásnou přírodou s mnoha pěknými scenériemi. Ty nejkrásnější nabízí národní park Iguazú, od 80. let minulého století zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Za mírný poplatek 100 pesos si může návštěvník vychutnat nejen romantické vodopády, ale při troše štěstí uvidí i mnoho druhů pestrobarevných motýlů a ptáků, jako je třeba papoušek Tukan.

Ten, kdo chce poznat nejjižnější město světa by měl zamířit do Ushuaia, kde se mimo jiné každoročně zahajuje lyžařská sezóna, a také se zde koná Ushuaia Jazz Festival, plný hudby a tance. Argentina však nezklame ani milovníky koupání, ti si mohou skvěle zarelaxovat na populárním plážovém středisku Mar del Plata na pobřeží Atlantiku.

Proč nezapomenout na pojištění

Dovolenou v Argentině si chce každý užít naplno, a právě to je hlavní důvod, proč na uzavření cestovního pojištění určitě nezapomenout. To samé platí případně i pro cestovní pojištění do Brazílie.

Ten, kdo se vydá do ciziny bez pojištění, pak musí neustále hlídat, aby se mu něco nestalo nebo aby neonemocněl, a díky tomu si ani dovolenou řádně neužije. Nejlevnější cestovní pojištění je přitom možné sjednat i online.

Naopak v případě sjednaného pojištění do zahraničí není důvod se případných zdravotních problémů obávat, neboť pojistka bude turistu dostatečně krýt. Podle toho, jak chce cestovatel strávit svou dovolenou, se pak vyplatí zauvažovat nad sjednáním pojištění extrémních sportů či odpovědnosti.