INSIA pojišťovna

 • Komplexní nabídka pojištění a hypoték
 • 26 let zkušeností na trhu
 • Jedna z nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě

INSIA pojišťovna – recenze, zkušenosti

INSIA a.s. je dynamická společnost, která od roku 1992 českým klientům přináší širokou a komplexní nabídku pojištění a hypoték. Jak občané, tak firmy mohou vybírat z obrovského množství produktů životního i neživotního pojištění.

Centrum pojištění INSIA poskytuje kvalitní servis a zázemí pro 1700 nezávislých odborníků z řad pojišťováků a hypotečních makléřů, kteří jsou vždy připraveni najít každému ideální řešení přímo na míru.

Osobní přístup je jeden ze stěžejních bodů její filozofie.

INSIA pojištění aut

Pojištění aut INSIA zajišťuje desítkám tisíc klientů. Zkušení zprostředkovatelé každému sjednají produkt přesně podle jeho představ. Stačí se telefonicky či písemně ozvat některé z kanceláří nebo využít kontaktní formulář na webu INSIA.

V oblasti pojištění vozidel INSIA nabízí 3 produkty:

V široké nabídce zákonného pojištění vozidel na českém trhu INSIA láká na nejlevnější povinné ručení. Stejně jako kalkulačka povinného ručení slibuje každému najít produkt přímo na míru, ať už chce pojištění sjednat na osobní automobil, motorku nebo třeba karavan.

4 z 5 řidičů přeplácejí své povinné ručení. Kalkulačka povinného ručení přitom umí vyhledat produkty už za 968 Kč.

Vypočítat nejlevnější povinné ručení >

Havarijní pojištění v dnešní době přehlcených silnic představuje takřka nezbytný produkt pro každé nové auto. Klienta chrání v následujících případech:

 • klient si poškození auta způsobí sám (pouze havárie)
 • auto je poškozeno úmyslně, vykradeno, či zcela odcizeno (odcizení, vandalismus)
 • auto je poškozeno živelní událostí (požár, vichřice, krupobití, povodeň atd.)

K základní variantě havarijního pojištění INSIA si lze navíc dokoupit libovolná připojištění – například skel, zavazadel či pronájem náhradního vozidla v případě nehody. S výběrem té ideální varianty pomáhá kalkulačka havarijního pojištění.

INSIA poskytuje všechny základní druhy pojištění vozidel, včetně nejrůznějších připojištění.

V rámci povinného ručení a havarijního pojištění je zpravidla možné uzavřít úrazovou pojistku, některé pojišťovny ji dokonce nabízejí zdarma. Pojistné částky však v tomto případě obvykle zajišťují pouze symbolické odškodnění.

Proto INSIA a.s. klientům přináší úrazové pojištění sedadel Klid za volantem s vysokými pojistnými limity pro trvalé následky úrazu (až 4 000 000 Kč) a zejména pro denní odškodné po dobu léčení (až 2 000 Kč za den). Nabízí nejlepší poměr mezi cenou a výškou plnění.

Na kvalitní havarijní pojištění by neměl zapomenout žádný majitel nového vozu. Se správným srovnávačem ho lze sjednat už za pár tisíc Kč.

Přejít na kalkulačku havarijního pojištění >

Nově se centrum pojištění INSIA svým klientům snaží ještě více přiblížit bezplatnou mobilní aplikací AutoMobil, která obsahuje:

 • důležité údaje o vozidle
 • důležitá data a termíny ve volitelných notifikacích
 • průvodce pro případ poruchy či nehody
 • mapu nejbližších stanic STK
 • linku pomoci řidičům a kontakty na pojišťovny INSIA

Aplikace je dostupná Google Play i App Store.

INSIA asistenční služby

INSIA asistenční služby řidičům kromě finanční náhrady přinášejí také skutečnou pomoc tehdy, když se jim daleko od domova porouchá auto nebo havarují. A to třeba i v zahraničí.

Co asistenční služby zahrnují? Jedná se o:

 • odtah vozidla do servisu
 • úhrada ubytování či náhradní dopravy domů

Další výhody záleží na konkrétním balíčku, jaký si klient vybere. Základní asistenční služby bývají součástí povinného ručení a havarijního pojištění, za pokročilou asistenci je zpravidla potřeba si připlatit.

S výběrem nejvhodnější možnosti pomohou specialisté na pojištění aut v INSIA.

INSIA cestovní pojištění

Sjednání cestovní pojištění do zahraničí je nezbytným procesem před každou cestou za hranice České republiky. V opačném případě hrozí placení vysokých částek nejen při návštěvě nemocnice, avšak třeba i při zásahu horské služby.

Při cestách za rizikovými sporty by se klienti rozhodně neměli zapomenout správně pojistit.

U centra pojištění INSIA lze získat:

Rozsah služeb a limity pojištění se u jednotlivých produktů liší. I to nejlevnější cestovní pojištění však pokrývá následující:

 • léčebné výlohy, náklady na ošetření a hospitalizaci
 • léky pro léčbu nečekaných zdravotních potíží
 • pojištění odpovědnosti
 • veškeré transporty

Turisté, kteří vyrážejí například na kurz potápění nebo plánují na dovolené skákat bungee, by si měli sjednat kvalitní cestovní pojištění pro extrémní sporty. Stejně tak je dobré vědět, na co nezapomenout při sjednávání pojištění na hory.

Kalkulačka cestovního pojištění porovná stovky produktů už za pár minut.

Najít to nejvhodnější cestovní pojištění >

INSIA poskytuje zvýhodněné rodinné cestovní pojištění, cestovní pojištění pro studenty či cestovní pojištění pro seniory. S výběrem toho nejlepšího cestovního pojištění pomohou odborníci v kancelářích INSIA nebo kalkulačka cestovního pojištění.

Další pojištění INSIA

Kromě výše uvedených produktů, které u klientů společnosti INSIA patří k nejoblíbenějším, lze vybírat z množství dalších typů pojištění:

 • životní pojištění
 • penze
 • pojištění majetku
 • pojištění odpovědnosti
 • pojištění právní ochrany
 • pojištění zvířat
 • kybernetická rizika
 • pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Veškerá potřebná pojištění zde najdou nejen jednotlivci i firmy. Ty si kromě výše uvedených produktů mohou sjednat i pojištění příjmů, pojištění zaměstnanců, zemědělské pojištění či pojištění faktur.

V nabídce INSIA je k dostání víceméně vše, na co si zájemce vzpomene, výběr proto může být složitý. Od toho zde jsou specialisté INSIA, kteří jsou vždy připraveni pomoci se zvolením ideálního produktu. Mapa poboček je k dispozici na webu společnosti.

Recenze INSIA

Dohledat recenze INSIA pojišťovny je poměrně složité, neboť společnost sdružuje stovky nezávislých odborníků. Avšak podle těch několika příspěvku, které klienti na internetu uveřejnili, se jedná o spolehlivou a ověřenou instituci.

Se svými zkušenostmi se zákazníci dělí například na Facebookové stránce INSIA a.s.. Oceňují přístup zaměstnanců, jejich odbornost a zkušenost a bezproblémovou komunikaci. Někteří celou spolupráci s institucí popisují jako zcela bezchybnou.

Klienti si centrum pojištění INSIA chválí.

Na druhou stranu se zde objevují i kritická vyjádření. Hodnotitelé v nich líčí nekorektní až podvodné jednání společnosti INSIA, nelíbí se jim její služby ani způsob, jakým komunikuje a pečuje o zákazníky.

I přesto průměrné hodnocení činí 4,3 hvězdičky z 5. Je však nutné brát ohled na to, že toto číslo vychází jen z malého množství recenzí INSIA, které navíc nejsou zcela aktuální.

Na Firmy.cz jsou k dispozici recenze jednotlivých poboček, které vyznívají velice kladně. Stejně tak lidé v různých internetových diskuzích chválí i další služby, které odborníci INSIA poskytují, například finanční poradenství.

INSIA a.s. – kontakt

V případě zájmu o osobní či firemní pojištění, financování bydlení nebo zajištění úvěru lze zajít na kteroukoliv ze 14 certifikovaných kanceláří INSIA nebo se ozvat některému ze stovek odborníků INSIA, kteří působí po celé republice.

Kompletní mapa poboček a působnosti makléřů je k dispozici na webu společnosti.

Sídlo společnosti:

INSIA a.s.
Atrium Flora – vchod A
Vinohradská 2828/151
130 00 Praha 3

E-mail: insia@insia.com
Tel.:  245 003 111

Provozní doba kontaktního centra:

Po–⁠Čt: 8:00–⁠17:00
Pá: 8:00–⁠15:00

V případě dotazů lze využít i kontaktní formulář, který je k dispozici na webu centra pojištění INSIA. Během provozní doby se klient dočká odpovědi obratem.