Nejlevnější zákonné pojištění auta 2021 – online

 • Porovnání nabídek povinného ručení online a přehledně 
 • Ceny již od 968 Kč
 • Zelená karta zasílána obratem na klientův e-mail

Nejlevnější zákonné pojištění auta 2021 – srovnání, kalkulačka

Výběr zákonného pojištění auta je široký a rok od roku se mění. Může se proto zdát až nemožné se v něm zorientovat. Když ovšem člověk ví, kde hledat, během chvíle má sjednané to nejvýhodnější povinné ručení sobě přímo na míru.

Ceny nejlevnějšího zákonného pojištění auta v roce 2021 začínají již na 968 Kč. Právě na takovou částku a na řadu dalších přednosti láká i 123ruceni.cz:

 • nejlevnější zákonné pojištění auta online
 • ceny zákonného pojištění auta již od 968 Kč
 • zelená karta zasílána na e-mail
 • řada doplňkových pojištění pro pocit absolutního bezpečí na cestách
 • bonusy za jízdu bez nehod
 • také online pojištění motorky

123ruceni.cz klientům pomáhá srovnat nabídky povinného ručení a najít tak ten nejvýhodnější produkt, který bude přesně odpovídat jejich požadavkům a možnostem.

Kalkulačka nejlevnějšího zákonného pojištění auta

Klíčem k ušetření tisíců korun na povinném ručení není nic jiného než kalkulačka nejlevnějšího zákonného pojištění auta. Ta umožňuje vyhledat a sjednat zákonné pojištění vozidla z pohodlí domova a navíc za pár minut.

Aby služba fungovala, je nutné vyplnit údaje o vozidle a o jeho majiteli, které jsou uvedeny v technickém průkazu.

Online kalkulačka pomáhá z široké nabídky zákonného pojištění auta vybrat ten nejvýhodnější produkt.

Porovnat zákonné pojištění auta >

Kalkulačka porovnává nabídky a ceny českých pojišťoven a zájemcům o povinné ručení tak výrazně usnadňuje orientaci v přehlcené nabídce. Vyhledá nejlevnější zákonné pojištění auta online a dále záleží na každém, zda nabídku využije a produkt si sjedná.

123ruceni.cz svým klientům poskytuje také kalkulačku havarijního pojištění a kalkulačku cestovního pojištění. Všechny uvedené srovnávače fungují na stejném principu a lze je vyzkoušet zcela nezávazně a zdarma.

Nejlevnější zákonné pojištění auta online

Jak zaznělo výše, vyplnění formuláře v kalkulačce nejlevnějšího zákonného pojištění auta je nezávazné a bezplatné. Pokud se zájemci některá z uvedených nabídek zamlouvá, může si autopojištění rovnou sjednat. 

Srovnávač produkty řadí vzestupně dle ceny povinného ručení jednotlivých společností. Výběr toho nejlevnějšího zákonného pojištění online je tak otázkou doslova pár vteřin, maximálně minut.

To platí i o samotném sjednání. Už dávno není pravda, že se kvůli němu musí chodit přímo na pobočku dané pojišťovny. Pojištění lze sjednat přímo od počítače, a to za pomocí pár kliknutí. Nikdo tak není svázán nabídkou pojišťoven v okolí svého bydliště.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je nejlevnejsi-zakonne-pojisteni-auta-1-1024x640.jpg.
Sjednání nejlevnějšího zákonného pojištění auta s 123ruceni.cz zabere jen pár minut.

Zelenou kartu klient obdrží obratem na svůj e-mail, pokud si pojištění sjedná u společností AllianzAXAČeská pojišťovnaČPP a Kooperativa ze skupiny Vienna Insurance Group, Triglav a dalších.

Kromě toho, že online sjednání povinného ručení šetří čas, ulevuje také peněžence. Pojišťovny totiž při online sjednání svým klientům poskytují slevu ve výši několika procent. Zpravidla činí 10 %, ale lze narazit i na vyšší úlevu.

Zákonné pojištění vozidla –⁠ ceny 2021

Ceny zákonného pojištění se u jednotlivých pojišťoven liší. Obecně ji však z podstatné části utvářejí parametry vozidla:

 • typ vozidla 
 • objem motoru
 • způsob využití
 • výkon vozidla
 • roku výroby
 • značka a modelu vozidla

Důležitý je také profil zájemce o povinné ručení. Pojišťovny zpravidla zajímá jeho věk, místo trvalého bydliště a řidičská minulost, tedy případné způsobené dopravní nehody.

Právě na základě uvedených faktorů pracuje i kalkulačka zákonného pojištění vozidla. Klient zadá údaje do formuláře a během chvíle vidí všechny dostupné nabídky.

Produkty jsou seřazeny vzestupně podle celkové ceny. Nejvíce se na ní podepisuje objem motoru. Obecně platí, že výkonnější auto vyžaduje dražší povinné ručení.

TIP: Pandemie covid-19 výrazně ovlivňuje takřka veškerá odvětví obchodu a služeb. Jak koronavirus ovlivnil nabídku pojišťoven si lze přečíst zde.

Dále už záleží na klientovi, jak rozsáhlý produkt vyžaduje. Pojišťovny nabízejí balíčky za různé ceny podle rozsahu služeb a výše pojistných limitů. Logicky platí, že vyšší cena přináší vyšší jistotu, kvalitu a širší pokrytí.

Nejlevnější zákonné pojištění auta –⁠ bonusy a malusy 2021

Na to nejlevnější zákonné pojištění auta pomáhají dosáhnout i v roce 2021 různé bonusy. Nejvýrazněji výslednou cenu povinného ručení ovlivňuje skutečnost, jak dlouhé období bez nehod za sebou řidič má.

Bonus za bezškodní průběh činí 5% až 10% slevu z celkové výše pojistného za každý rok bez nehody. Maximální bonus lze získat už po několika málo letech bezproblémového řízení. Zpravidla se pohybuje mezi 50 a 60 %, například u Generali pojišťovny je to 55 %.

Online kalkulačka najde každému zákonné pojištění auta na míru, a to během pár minut.

Přejí na kalkulačku zákonného pojištění auta >

Délka bezškodního období cenu, bohužel, ovlivňuje i opačným směrem. Pokud za sebou má řidič nějaké pojistné události, může se stát, že pojišťovna aplikuje malus. Cena zákonného pojištění se tak navýší.

Velice jednoduše se dá ušetřit díky sjednání nejlevnějšího zákonného pojištění online. Tento bonus se obvykle pohybuje mezi 10 a 20 %, u ČSOB pojišťovny je to dokonce 25 %

Online kalkulačka nejlevnějšího zákonného pojištění auta ve svých výpočtech všechny uvedené faktory zohledňuje. V ceně, kterou uživateli ve finále zobrazuje, jsou tak zahrnuty i bonusy za online sjednání a za bezškodní období.

Co je zákonné pojištění auta?

Jak již název napovídá, sjednání zákonného pojištění vozidla je ze zákona povinné pro každého vlastníka motorového vozidla, a to v ČR i v zahraničí. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobí vozidlo pojištěnce jiné osobě na zdraví, životě či majetku.

Zákonné pojištění vozidla se kromě automobilů vztahuje i na motocykly a zkrátka na všechna motorová vozidla určená k pohybu po veřejných komunikacích.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je nejlevnejsi-zakonne-pojisteni-auta-online-1024x716.jpg.
Majiteli vozu bez sjednaného povinného ručení hrozí pokuta až do výše 40 000 Kč.

Potvrzení o sjednání zákonného pojištění auta představuje zelená karta, kterou je nutné mít během jízdy vždy po ruce. Jedná se o mezinárodní doklad platný v České republice i v dalších zemích Evropské unie.

Majiteli auta, který nemá sjednané zákonné pojištění, hrozí pokuta ve výši 5 000 až 40 000 Kč, v zahraničí ještě více. Kromě toho musí za každý den bez povinného ručení přispět asi 20 až 300 Kč do Garančního fondu. Nebude-li mít řidič po zastavení policií k dispozici zelenou kartu, zaplatí až 3 000 Kč.

Co zákonné pojištění auta pokrývá?

Zákonné pojištění auta se vztahuje na škody způsobené svým vozem někomu jinému. Konkrétně se jedná o následující případy:

 • poškození majetku
 • újma na zdraví
 • odškodnění v případě úmrtí
 • ušlý zisk
 • náklady na právní zastoupení

Zákonem stanovená minimální výše krytí je 35 milionů korun. Pojišťovny nabízejí produkty s pojistnými limity až 200 milionů korun, s čímž stoupají i roční poplatky.

Povinné ručení nehradí škody způsobené na majetku pojištěnce. Každý majitel především nového vozu by proto měl mít sjednané havarijní pojištění. To pokrývá škody, které si při nehodě řidič způsobí na svém vozu, ale i škody v důsledku vandalismu, krádeže a přírodních vlivů.

S výběrem toho nejvýhodnějšího havarijního pojištění pomáhá online kalkulačka.

Spočítat nejlevnější havarijní pojištění >

V určitých situacích majitele vozu nezachrání ani povinné ručení, ani havarijní pojištění. Jedná se například o následující:

 • řízení pod vlivem alkoholudrog a jiných omamných látek
 • řízení vozidla bez platného technického průkazu
 • řízení bez řidičského oprávnění
 • útěk od místa nehody
 • škody způsobené nevhodným používáním automobilu (např. přetížení, nízký podvozek v nepřizpůsobeném terénu apod.)
 • škody vzniklé mezi vozidly jedné jízdní soupravy tvořené motorovým a přípojným vozem
 • škody způsobené manipulací s nákladem stojícího vozidla
 • škody k nimž došlo při střetu vozidel, která jsou ve vlastnictví jedné osoby
 • škody vzniklé při provozu vozidla během jeho účasti na organizovaném motoristickém závodu nebo soutěži

V případě způsobení škody pod vlivem alkoholu či drog majitele vozu kromě její úhrady často čeká také ztráta řidičského průkazu. To stejné platí i pokud nechá své auto vědomě řídit jinou osobu v takovém stavu.

Výše uvedené výluky z pojištění jsou stanovené zákonem. Další podmínky si stanovují sami jednotlivé společnosti.

Asistenční služby zákonného pojištění auta

Zákonné pojištění auta přináší i další služby, než jen úhradu škody vzniklých při autonehodě. Jeho důležitou součástí jsou asistenční služby, které se o klienty starají jak na území ČR, tak v zemích Evropské unie.

Asistenční služby jsou k dispozici 24 hodin každý den. Příslušné telefonní číslo se nachází v pojistné smlouvě i na zelené kartě.

O co se asistenční služby v případě nouze obvykle starají?

 • oprava vozidla na místě nehody
 • odtah vozidla do 3,5 t a převoz do nejbližšího autoservisu
 • úschova nepojízdného vozidla
 • zapůjčení náhradního vozidla

Rozsah asistenčních služeb závisí na pojišťovně a na konkrétní smlouvě, kterou klient podepsal. Součástí dražších balíčků totiž totiž bývají rozšířené asistenční služby, které přináší řadu exkluzivních výhod.