Proč nepodcenit cestovní pojištění – co zahrnuje a kde získat to nejlevnější?

„Letenky, mobil, peníze, pas, opakují si lidé předtím, než vyrazí na letiště. Mnoho z nich však zapomíná na další důležitou věc, a tou je cestovní pojištění. Sjednat si cestovní pojištění před cestou za hranice České republiky by mělo být stejně samozřejmé, jako si přibalit doklad totožnosti. Kde získat to nejlevnější?

Výlet za hranice bez sjednaného cestovního pojištění se může pořádně prodražit. Člověk nikdy neví, jaká nepříjemnost ho může daleko od domova potkat a to nejlepší, co může udělat, je nechat si krýt záda výhodnou pojistkou.

Nepodceňujte cestovní pojištění. Jeho sjednání vám nezabere déle než 5 minut.
Sjednat si pojistku online >

Proč nepodcenit cestovní pojištění?

Cestování je radost. Tu však celkem snadno mohou vystřídat starosti, pokud cestovatel není dobře připraven. V zahraničí se může přihodit leccos, třeba zrovna v tu chvíli, kdy by to člověk nejméně čekal.

Nenadálé zranění může člověka překvapit třeba i při výšlapu na vyhlídku. Cestovní pojištění sice nedokáže ochránit nohu před zlomením nebo kotník před vykloubením, za to však spolehlivě kryje veškeré léčebné výlohy v zahraničí. Ať už člověk plánuje cestu do Itálie autem nebo chce strávit Vánoce u moře, neměl by za žádných okolností na cestovní pojištění zapomínat.

Při cestování do zemí Evropské Unie platí základní pojištění z kartičky pojištěnce zdravotní pojišťovny v ČR. Ta však uhradí výlohy jen do té výše, kolik by stály v Česku. Vzhledem k tomu, že zdravotní péče bývá v cizině mnohonásobně dražší, musí klient rozdíl cen doplatit ze svého. Může přitom jít až o částky v řádech statisíců korun.

Nejlevnější cestovní pojistku seženete již za 7 Kč/den.
Sjednat si pojištění na míru >

Ještě rizikovější je situace v USA a exotických zemí, kde česká kartička pojištěnce nemá žádný vliv. Náklady na zdravotní péči jsou v těchto zemích obrovské. Zranění s transportem do nemocnice se může vyšplhat až do milionových částek. Cestovní pojištění do USA je tak opravdovou nezbytností.

Cena pojištění se liší právě podle destinace, například cestovní pojištění na Slovensko bude výrazně levnější než pojištění do asijských zemí.

Ať už člověk cestuje kamkoliv na světě, cestovní pojištění by neměl opomíjet.

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Rizika, která cestovní pojištění zahrnuje, se liší balíček od balíčku. Lze si samozřejmě vybrat nejlevnější cestovní pojištění s krytím základních rizik, nebo zvolit dražší pojistku, která uhradí třeba zranění vzniklá při extrémních sportech. Co tedy zahrnuje každé cestovní pojištění?

  • náklady na lékařská ošetření
  • hospitalizaci v zahraničí
  • léky pro léčbu zdravotních potíží
  • nezbytné transporty

Tuto základní nabídku lze samozřejmě různě rozšiřovat a využít dostupných připojištění. Díky online cestovnímu pojištění si lze poměrně snadno přizpůsobit svou pojistku přesně na míru svým potřebám. Je důležité si vybrat takové pojištění, které bude zahrnovat vše důležité a bude mít dostatečně vysoké pojistné limity.

Jak si vybrat cestovní pojištění?

Nyní již není problém sjednat si cestovní pojištění na online srovnávači za několik málo minut těsně před odjezdem na letiště. V spěchu je však nasnadě zapomenout na něco důležitého, přitom drobná chyba může klienta ve výsledku stát statisíce korun.

Nejprve je třeba si rozmyslet, pro jakou destinaci si pojištění zařídit. Destinace má klíčový vliv na cenu, pokud člověk cestuje do vícero zemí, počítá se vždy s tou nejvzdálenější. O ceně rozhoduje samozřejmě také délka pobytu, sjednat si lze krátkodobé pojištění i roční cestovní pojištění, třeba i pro opakované výjezdy.

Specifické vlastnosti, se kterými je třeba počítat a případně si i připlatit, má cestovní pojištění v těhotenství, pojištění pro seniory nebo pojištění rizikových sportů.

Proto je vhodné sjednávat si cestovní pojištění v klidu a s předstihem. Klient si musí rozmyslet, jaká všechna rizika potřebuje pro svou cestu pokrýt. Cestuje letadlem a hrozí ztráta zavazadel? Plánuje se v cizině věnovat extrémním sportům? Míří do vzdálenějších destinací?

Rizikové sporty, mezi které se řadí například horolezectví, je třeba pojistit zvlášť.

Limity pojistného plnění

Při výběru toho správného pojištění pro svou cestu a destinaci musí klienti zohlednit především limity pojistného plnění léčebných výloh. Jde o maximální částku uvedenou ve smlouvě, kterou pojišťovna proplatí v případě, kdy dojde k pojistné události.

Klienti se často rozhodují podle ceny pojistky, pak se však může stát, že limit plnění nebude stačit na pokrytí léčebných výloh a zbytek částky bude muset klient doplatit sám.

Na cesty po evropských destinacích bohatě postačí limit 3 miliony Kč. Při cestách do vzdálenějších destinací, jako je pojištění do USA, Egyptu nebo afrického Mali, je určitě nutné sjednat si pojistku s vyššími limity plnění, ideálně 5 milionů Kč. Jiné limity je také zapotřebí zvolit pro pojištění extrémních sportů.

Asistenční služby

Sjednání ideální pojistky by mělo přecházet také zvážení rozsahu a kvality asistenčních služeb. Pokud v zahraničí dojde k pojistné události, klient musí zatelefonovat na asistenční službu pojišťovny, u které si pojistku sjednal. Ta zařídí další postup v případě zranění, nehody či nemoci.

Doporučuje se vybírat takové asistenční služby, které mají tyto vlastnosti:

  • jsou dostupné nonstop, tedy 24/7
  • mají hustou síť poboček v zahraničí
  • komunikují v českém jazyce

Veškeré informace o asistenční službě jsou k dostání u konkrétní nabídky pojištění, případně na webu pojišťovací společnosti. Sjednat si pojištění online lze na tomto odkazu.

Jak si sjednat nejlepší cestovní pojištění?

Nabídka cestovního pojištění je opravdu pestrá. Nenabízejí ho pouze pojišťovny, lze narazit třeba na nabídky cestovního pojištění k platebním kartám, sjednat si je možné také VZP cestovní pojištění nebo cestovní pojištění Ministerstva vnitra. Studenti zase mohou využít krátkodobé i dlouhodobé cestovní pojištění ISIC , které je vhodné pro studentské pobyty v zahraničí.

S nalezením té správné pojistky klientům pomůže kalkulačka cestovního pojištění, která ze základních údajů o plánované cestě a pojištěnci ušije cestovní pojištění na míru.

Cestovní pojištění klientům vždy kryje na cestách záda.

Srovnávač cestovního pojištění po rychlém vyhodnocení údajů zobrazí nabídky pojistek vhodných přímo pro konkrétního uživatele. Přehledně je srovná třeba podle výše cen a u každé z nabídek uvede potřebné parametry. Při rozkliknutí nabídky se zobrazí její podrobnější popis.

Online sjednání cestovního pojištění

Poté, co si uživatel vybere pojistku, se kterou bude spokojen, může ihned přistoupit k jejímu sjednání. Proces zakoupení pojištění nepotrvá déle než pět minut. Stačí jen zaplatit vybraný balíček pomocí online platby kartou.

Doklad o cestovním pojištění i kartička s kontaktními údaji na asistenční služby dorazí za pár okamžiků na e-mail. Je dobré si ji vytisknout, případně uložit do mobilního telefonu, aby ji měl člověk na cestách stále při ruce.

Za online cestovní pojištění se neplatí žádný poplatek, vše probíhá zcela zdarma, rychle a bez zbytečné administrativy. Díky online srovnání cestovního pojištění mají uživatele možnost získat výrazně levnější pojistku, cena toho nejlevnějšího cestovního pojištění začíná již na 7 korunách na den.