Přívěsný vozík za auto – prodej, akce, výprodej, bazar

Přívěsný vozík za auto je výborným pomocníkem při převážení větších nákladů. Různé druhy těchto přívěsů za auta mohou být používány jak v profesním, tak i v soukromém životě. Vždy je ale nutné pořídit si správný typ vozíku, pokud jde o velikost, hmotnost, materiál a celkovou výbavu.

Ceny přívěsných vozíků a valníků na auto se pohybují v řádech desítek tisíc. Proto je nutné si dobře rozmyslet, zda je potřeba pořizovat přívěs nový, nebo postačí koupit již ojetý vozík z bazaru.

Při výběru přívěsného vozíku za auto je v zásadě nutné prokonzultovat jeho pořizování s někým zkušeným. Člověk by se měl poradit o typu vozíku a veškerých jeho parametrech se specializovaným prodejcem, který doporučí nejvhodnější vozík podle účelu a typu nákladu, který v něm bude převážen.

Podle čeho vlek za auto vybírat?

Při vybírání přívěsného vozíku je třeba zvážit několik faktorů, například typ nákladu, který se má na vozíku převážet. Jiný valník za auto bude potřebovat obchodník převážející zboží a jiný někdo, kdo si dvakrát ročně převáží nářadí z chalupy.

Jaké otázky si klást při výběru přívěsného vozíku za auto?

  • Hobby, nebo profi?
  • Jaká velikost je potřeba? (odvíjí se od velikosti nákladu)
  • Bržděný, nebo nebržděný?

Jednotlivé druhy přívěsů za auto se od sebe mohou někdy i zásadně lišit. Odlišné mohou být například bočnice vozíku, oj nebo pozice kol. Důležitou roli hraje materiál, ze kterého je valník za auto vyrobený – plechové či hliníkové vozíky jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje, kdežto vozíky z překližky jsou bytelné a bez problému snesou těžký náklad.

Před koupí přívěsu za auto je vhodné zvážit také množství místa, které má dotyčný pro jeho uskladnění. Podle toho lze zvolit vozík menších, nebo naopak větších rozměrů.

Druhy přívěsných vozíků

Ve výběru vozíků hraje roli opravdu velké množství faktorů. Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru přívěsu za auto je pochopitelně model a druh vozíku. Ten by měl člověk vybírat podle toho, jaký materiál plánuje převážet. Jaké jsou tedy nejčastější modely přívěsů za auto?

Sklopný vozík

Sklopný vozík by měli vyhledávat ti, kteří plánují pravidelně převážet sypký materiál. Tento druh vozíku totiž umožňuje naklonit celkovou plochu vozíku a tím automaticky usnadnit vykládku.

Plachtový vozík

Plachta na přívěsný vozík se hodí v podstatě vždy. Pokud člověk převáží něco v deštivém počasí a převoz nemůže počkat, tak je plachta nejrychlejším a nejjednodušším řešením. Náklad bude pod plachtou chráněn před deštěm, sněhem a jinými nepříjemnými vlivy.

Nebržděný vs. bržděný přívěsný vozík

Bržděné a nebržděné vleky za auto se liší mimo jiné i v hmotnosti. Maximální hmotnost je u nebržděného přívěsného vozíku 750 kg a jedná se spíše o univerzální valníky za auto. Nicméně uvezou jen náklad do 600 kg a o zpomalování vozíku se stará táhnoucí vozidlo. Brzdám auta naopak odlehčí bržděný přívěs za auto, který zároveň uveze náklad až do 2 tun.

Plachtové vozík jsou ideálním řešením převozu nákladu za nepříznivého počasí.

Kde koupit přívěs za auto?

Pokud má člověk rozmyšleno, jaký přívěs chce pořizovat, zda potřebuje profesionální bržděné přívěsné vozíky, nebo si vystačí s jednoduchým valníkem za auto, musí ještě vybrat prodejce. Ačkoliv naprosto nejspolehlivější cesta je nakupování vozíků u autorizovaných prodejců, nebo přímo u výrobce, tak není to jediná cesta.

Další a o mnoho levnější variantou je bazar. Přívěsné vozíky za auto z bazaru jsou ve většině případů použité, ale nemusí tomu tak být ve všech případech. Na internetových bazarech se člověk může setkat i například s inzeráty půjčoven, tudíž si nemusí kupovat celý přívěs na auto, ale jen si ho půjčit například na den.

Přívěsné vozíky lze obecně zakoupit ve většině hobby marketů, jako jsou například OBI, Baumax, Hornbach a další. Tyto obchodní řetězce nabízí ve většině případů přívěsné vozíky značky Agados. Značka Agados patří mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější značky vleků za auta u nás. Další výrobci přívěsných vozíků jsou například Shark nebo Vezeko.

Nejlevnější přívěsné vozíky lze pořídit v příležitostném výprodeji přívěsných vozíků. Akce na ně mohou snížit jejich cenu až o několik tisíc korun. Pokud člověk aktivně shání vozík, tak by se měl pravidelně dívat po slevách na přívěsné vozíky, protože se vždy nějaká objeví.

Přívěsný vozík za auto – bazar

Mnoho lidí se rozhodne pro koupi přívěsu za auto právě na bazaru. Na autobazarech je totiž opravdu široká nabídka vozíků a každý si zde vybere podle svých aktuálních potřeb. Bazary nabízí prostor jak k prodeji vozíků za auto, tak k jejich koupi.

Na bazarech se nachází většinou vozíky použité. Některé jsou ve výborném stavu, jsou v podstatě nepoužité, ale některé jsou naopak už velmi opotřebované a staré.

Před koupí takového vozíku je potřeba se ze strany kupujícího doptat na veškeré detaily ohledně poškození, stáří a vybavení vozíku. Pokud to inzerent nabízí, nejlepší je se na vozík přijet podívat osobně před jeho finální koupí.

I přes to, že se na bazarech někdy nachází mnoho opotřebených produktů, tak tam lze sehnat i kvalitní produkt za nízkou cenu. Nejlevnější přívěsné vozíky se dají pořídit právě skrze bazary a často inzerenti nabízí i nové a nepoužité přívěsy.

Přívěsné vozíky za auto – Bazos.cz

Na webu auto.bazos.cz může člověk narazit na různé druhy nových i použitých přívěsných vozíků za auto a valníků za osobní automobil. Inzerují se na webu vozíky z různých lokalit České republiky a proto zájemce nemusí kvůli vozíku jezdit desítky či stovky kilometrů.

Vozíky za auto z Bazoše jsou různých druhů. Pořídit lze klasické nebržděné lehké vozíky, bržděné přívěsné vozíky, sklopné vozíky, které usnadňují vykládku, a vozíky s plachtou. Nejlevnější přívěsné vozíky si člověk na Bazoši může pořídit již od desíti tisíc korun. Ceny vozíků se u profesionálních vozíků a sklopných přívěsů pohybují až ve výši sta tisíc a více korun.

Mimo přívěsné vozíky, bazarové káry za auto, valníky a vleky za auto lze na Bazoši pořídí také použité příslušenství k vozíkům. Jedná se například o světla k přívěsům vozíkům, pneu, plachty, konstrukce a další náhradní součásti. Ceny se pohybují v řádech tisíců korun, nicméně s většinou inzerentů se na ceně domlouvá kupující osobně.

Přívěsné vozíky – Sbazar.cz

Sbazar.cz nabízí také prostor k inzerci použitých přívěsných vozíků za auto a příslušenství k nim. Podobně jako v jiných bazarech, přívěsné vozíky za auto jsou nabízeny v různých cenových kategoriích v závislosti na míře opotřebení a vybavení vozíku. Sehnat může člověk na Sbazaru káry za auto, přívěsné vozíky, valníky a mnohé příslušenství.

Výběr přívěsných vozíků na Sbazaru je opravdu pestrý. Od levných a někdy i po domácky vyrobených vleků za auto, až po profesionální bržděné přívěsné vozíky s plachtami, sklopné vozíky a jiné.

Cenu si, jako u všech bazarů, určuje sám inzerent, případně je někdy otevřen k osobní domluvě na ceně se zájemci. Ceny vleků za auto se pohybují v rámci desítek tisíc, u starších a více opotřebených vozíků jsou ceny do desíti tisíc korun.

Mimo příslušenství a náhradních dílů na vozíky se člověk na Sbazaru může setkat i s inzeráty půjčoven přívěsů za auta. Ceny za jednodenní zápůjčku, ať už od oficiální půjčovny, nebo od soukromé osoby, se pohybují v řádech stovek korun.

Někdy jsou inzerovány i staré a opotřebené káry za auto na bazarech. Kupující musí vždy dát pozor, co kupuje.
Někdy jsou inzerovány i staré a opotřebené káry za auto na bazarech. Kupující musí vždy dát pozor, co kupuje.

Přívěsné vozíky – OBI

Obchodní řetězec OBI má v nabídce také přívěsné vozíky za auto. OBI nabízí několik přívěsů od značky Agados, druh Handy. Jedná se o přívěsy v nebržděném provedení a všechny nabízené přívěsy mají maximální hmotnost 750 Kg. To znamená, že majiteli takového přívěsu stačí řidičský průkaz skupiny B k jeho provozu na pozemní komunikaci.

OBI přívěsné vozíky Agados Handy jsou nabízené v provedení sklopném i nesklopném a s plachtou, či bez. V nabídce je i vozík s plachtou, jehož celková konstrukce sahá do výšky 0,88 m od podlahy vozíku. Přívěsy Agados jsou v České republice nejlépe hodnocené přívěsné vozíky.

Nejlevnější přívěsné vozíky v OBI lze koupit za cca 15 300 Kč. Jedná se o klasický nesklopný a nebržděný vozík, který je vhodný pro všechny. Sklopné vozíky a vozíky s plachtou pak zákazník koupí za více jak 20 000 Kč. OBI ale navíc k nákupu nabízí možnost sjednání povinného ručení na vozík na rok zdarma.

V sekci „Příslušenství pro přívěsné vozíky“ OBI nabízí veškeré potřebné příslušenství a náhradní díly. V prodeji jsou například blatníky, opěrná kolečka, upínací oka, osvětlení, uzávěry bočnic a spoustu dalšího.

Přívěsné vozíky – Baumax

Nabídka přívěsných vozíku Baumax je poněkud omezená. Ačkoliv obchody Baumax nabízejí, stejně jako v předchozím případě, přívěsné vozíky Agados, tak mají v nabídce pouze 4 druhy. Zákazník může vybírat ze 3 vozíků s pevnou korbou a déle si může vybrat vozík Agados Handy – 20 se sklopnou korbou. K tomu je dodávána plachta na zakrytí nákladu.

Zákazníky ale nejspíše potěší model Alux-7, který může být v bržděné i nebržděné variantě. Jejich nebržděná varianta spadá do kategorie přívěsů do 750 kg, jejich bržděná varianta disponuje celkovou hmotností a 1 000 kg.

Baumax se ale může pyšnit opravdu pestrou nabídkou různorodého příslušenství pro přívěsné vozíky. V této kategorii může zákazník pořídit například nespočet produktů k zabezpečení, zakotvení nebo osvětlení.

Přívěsný vozík za auto – výprodeje, akce, slevy

Stejně jako u všech jiných produktů, je dobré vyhlížet v hobby marketech výhodné akce přívěsných vozíků. Slevy na tyto vozíky mohou zákazníkovi ušetřit až několik tisíc a s velmi výhodnou slevou na přívěsný vozík až desítky tisíc.

Po výprodejích přívěsných vozíků za auto se nejlépe kouká přímo u jejich výrobců. Například Vezeko mívá ve výprodejích mnoho příslušenství a jejich kvalitní vozíky lze sehnat za velmi výhodné ceny.

Pokud člověk potřebuje přívěsný vozík akutně v nejbližší době, tak skrze internet a bazary rozhodně nebude mít problém zakoupit přívěsný vozík v akci za nízkou cenu.

Nejlevnější přívěsné vozíky za auto – použité, nebo nové?

Přívěsný vozík za auto přirozeně není nejlevnější záležitostí. Nové a nepoužité vleky za auto stojí obvykle od desíti tisíc až po několik desítek či stovek tisíc. Vše záleží na modelu, druhu a výbavě daného vozíku. Nicméně nákup a prodej vozíků na auto může být zprostředkován srze online bazary. Přívěsné vozíky za auto jsou obvykle v bazarech levnější, nicméně často použité.

Koupě použitého přívěsného vozíku za auto nemusí být v žádném případě špatnou koupí. Kvalitní vozíky obvykle vydrží až několik desítek let. Nicméně po pár letech se majitel v mnoha případech rozhodne k prodeji vozíku za auto, protože již pro něj nenalézá využití a vozík mu doma jen zbytečně zabírá místo.

Přívěsný vozík 750 kg – řidičský průkaz

Při tahání přívěsných vozíků 750 kg nemusí řidič nic navíc řešit. Pokud se jedná o nebržděný vozík, nebo bržděný vozík, jehož hmotnost nepřesahuje 3,5 tuny, řidiči stačí běžné řidičské oprávnění skupiny B. Jiná situace nastává v případě, že celková hmotnost vozíku přesáhne 3 500 kg.

Pokud chce člověk tahat vozík, který váží více než 3,5 t, musí si zařídit rozšíření svého řidičského oprávnění o skupinu B96. Toto oprávnění umožňuje řidičům vozit přívěsy až do celkové hmotnosti 4 250 kg. Pokud potřebuje vozit ještě těžší věci, tak je nutné zařídit si kompletně řidičské oprávnění skupiny E, které řidiči povoluje jezdit se soupravou až do hmotnosti 7 tun.