Cestovní pojištění do Dánska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Dánska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Dánské království je pohádková země spisovatele Hanse Christiana Andersena a místo vzniku slavných lego stavebnic. Rozkládá se na Jutském poloostrově a je omýváno Severním i Baltským mořem.

Co vědět před cestou

Podobně jako blízké Německo nebo Švédsko je i Dánské království součástí Evropské unie. K cestě proto občanům České republiky bohatě postačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Proč Dánsko neminout

Pro řadu cestovatelů je Dánsko pouze tranzitní země, která slouží jako brána do Skandinávie, a proto jím většinou jen projíždějí. I přes svou relativně malou rozlohu však Dánské království určitě stojí za návštěvu.

Právě v Dánsku si mohou turisté prohlédnout monumentální pobřeží s majestátními útesy a mnoha romantickými zálivy s písečnými plážemi ideálními pro piknik.

Sjednejte si cestovní pojištění do Dánska online a vyhněte se tak frontám na pobočce pojišťovny.

Spočítat ceny >

Trekkingoví nadšenci by měli navštívit národní park Mols Bjerge v jižním Jutsku nebo přímo nejvyšší dánskou horu – Yding Skovhøj. I přes to, že tento zalesněný kopec měří jen 173 metrů, jde o ideální místo pro klidné procházky a relaxaci uprostřed panenské přírody.

Milovníci kultury, historie a památek by měli navštívit hlavní a zároveň největší dánské město Kodaň. Ta je zcela oprávněně považována za hlavní ekonomické, správní, kulturní a politické centrum Dánského království.

V Kodani se nachází mnoho zajímavých zámků, muzeí a galerií, které určitě stojí za návštěvu. Mezi nejlákavější turistické cíle patří například zámek Christiansborg nebo oblíbený zábavní park v centru města – Tivoli.

V poslední době je Dánské královstí taktéž cílovou zemí mnoha studentů z různých koutů Evropy. Díky vynikajícímu sociální systému je zde studium vysokých škol zdarma, univerzitní vzdělání je navíc pojaté značně moderně a prakticky. Už jen to může být důvodem k zamyšlení, zda se nevyplatí vyzkoušet studium v Dánsku.

Sjednání pojištění se vyplatí

Ať už jedete do Dánska na krátkou dovolenou nebo studijní či pracovní pobyt, určitě se bez sjednání cestovního pojištění neobejdete. I přes to, že zdravotnictví v této zemi je velmi kvalitní a zároveň levné, se klient sjednáním pojištění do zahraničí chrání před případnou finanční újmou způsobenou zraněním či nemocí.

Kromě klasického cestovního pojištění do zahraničí se vyplatí promyslet si i případné připojištění, a to podle toho, jak budete pobyt v Dánsku trávit. Sportovci jistě ocení možnost sjednání pojištění extrémních sportů. Mladí lidé mohou využít mnoha slev, které jim nabízí cestovní pojištění pro studenty či celoroční cestovní pojištění. Výhodné dlouhodobé cestovní pojištění nabízí například AXA pojišťovna.

TIP: Na našem webu klient může využít cestovní pojištění srovnáníušetřit až 15 % z celkové ceny.