Press enter to see results or esc to cancel.

Cestovní pojištění do Dánska

Dánské království je pohádková země spisovatele Hanse Christiana Andersena a místo vzniku slavných lego stavebnic. Rozkládá se na Jutském poloostrově a je omýváno Severním i Baltským mořem.

Co vědět před cestou

Podobně jako blízké Německo nebo Švédsko je i Dánské království součástí Evropské unie. K cestě proto občanům České republiky bohatě postačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Proč Dánsko neminout

Pro řadu cestovatelů je Dánsko pouze tranzitní země, která slouží jako brána do Skandinávie, a proto jím většinou jen projíždějí. I přes svou relativně malou rozlohu však Dánské království určitě stojí za návštěvu. Právě zde si mohou turisté prohlédnout monumentální pobřeží s majestátními útesy a mnoha romantickými zálivy s písečnými plážemi ideálními pro piknik.

Trekkingoví nadšenci by měli navštívit národní park Mols Bjerge v jižním Jutsku nebo přímo nejvyšší dánskou horu - Yding Skovhøj. I přes to, že tento zalesněný kopec měří jen 173 metrů, jde o ideální místo pro klidné procházky a relaxaci uprostřed panenské přírody.

Milovníci kultury, historie a památek by měli navštívit hlavní a zároveň největší dánské město Kadaň. Ta je zcela oprávněně považována za hlavní ekonomické, správní, kulturní a politické centrum Dánského království. Navíc se zde nachází mnoho zajímavých zámků, muzeí a galerií, které určitě stojí za návštěvu. Mezi nejlákavější turistické cíle patří například zámek Christianborg nebo oblíbený zábavní park v centru města – Tivoli.

V poslední době je Dánské královstí taktéž cílovou zemí mnoha studentů z různých koutů Evropy. Díky vynikajícímu sociální systému, je zde nejen studium vysokých škol zdarma, ale celé univerzitní vzdělání je navíc pojaté značně moderně a prakticky. Už jen to může být důvodem k zamyšlení, zda se nevyplatí vyzkoušet studium v Dánsku.

Sjednání pojištění se vyplatí

Ať už jedete do Dánska na krátkou dovolenou nebo studijní či pracovní pobyt, určitě se bez sjednání cestovního pojištění neobejdete. I přes to, že zdravotnictví v této zemi je velmi kvalitní a zároveň levné, se sjednáním pojištění do zahraničí klient chrání před případnou finanční újmou způsobenou zraněním či nemocí.

Kromě klasického cestovního pojištění se vyplatí promyslet si i případné připojištění, a to podle toho, jak budete pobyt v Dánsku trávit. Sportovci jistě ocení možnost sjednání pojištění extrémních sportů, naopak mladí lidé mohou využít mnoha slev, které jim nabízí cestovní pojištění pro studenty či celoroční cestovní pojištění.