Dovolená na Kanárských ostrovech – jak ušetřit a co neminout – 2. díl

Chcete Vánoce strávit někde v teple, ale nemáte peněz a času nazbyt? Vyzkoušejte Kanárské ostrovy! V druhém díle našeho manuálu se dozvíte, co vám který ostrov nabízí.

Na Kanárech si každý přijde na své

Dovolená právě na Kanárských ostrovech se vyplatí i proto, že si zde úplně každý najde něco, co ho bude bavit. Aby taky ne, vždyť celé území tvoří sedm různorodých ostrovů, z nichž každý nabízí něco jiného, ale vždy zcela unikátního.

Krásné pláže i velryby, to je Gran Canaria

Tento, během turistické sezóny nejvíce navštěvovaný ostrov, nabídne svým návštěvníkům vše, nač si vzpomenou. Základem pobytu u moře je pro mnohé lenošení, relax a koupání. Právě toho si mohou zájemci užít do sytosti například na vyhlášené pláži Amadores, kam se sjíždí lidé z celého ostrova. Návštěvníci se zde kromě koupání mohou soustředit i na pozorování velryb.

Ti, které lenošení na pláži omrzí, mohou zamířit do vnitrozemí ostrova k Pico de las Nieves, která je nejvyšším bodem Gran Canaria. Celá tato oblast je jako stvořená pro pěší turistiku i náročné horské túry. Příznivci trekkingu by si před cestou do hor měli sjednat pojištění extrémních sportů, neboť o případné úrazy zde nemusí být zrovna nouze.

Lanzarote si oblíbil i král

Ten, kdo by neměl minout tento tajuplný ostrov, jsou milovníci přírody. Lanzarote byl vyhlášen za biosferickou rezervaci UNESCO, a to zcela právem. Právě zde se nacházejí hluboké jeskyně, pestrobarevné zahrady s malými úrodnými políčky, kaktusová pole a více než 300 sopek. Lanzarote je místem tak úchvatným, že rezidenci si zde nechal vybudovat i španělský královský pár, a proto rozhodně stojí za návštěvu.

Největší evropský karneval na Tenerife

Jedná se o největší z ostrovů a zároveň administrativní i správní středisko celé oblasti. Za návštěvu stojí zejména hlavní město Santa Cruz de Tenerife. To je vyhlášené zejména pro svůj noční život, a tak jeho návštěvu ocení zejména studenti a teenageři. Jednou z nejkrásnějších akci, která se ve městě koná, je každoroční karneval. Kromě něj je možné navštívit i národní park Teide, který je součástí světového dědictví UNESCO.

Fuerteventura nadchne surfaře

Kdo chce strávit dovolenou na nejkrásnějším z ostrovů, měl by zamířit právě na Fuerteventuru. Nejkrásnější pláže celých Kanárských ostrovů se nacházejí právě zde. O zážitky nebudou ochuzeni ani milovníci koupání bez plavek, neboť v jižní části ostrova se nacházejí i nudistické pláže, které by ve Španělsku hledali obtížně. Zrovna tak si Fuerteventuru zamilují příznivci vodních sportů, zvláště windsurfingu. Ten, koho sport příliš nebere mezitím může navštívit malebná městečka s množstvím barů, restaurací a nočních podniků.

La Palma potěší milovníky astronomie

Díky své malé rozloze a zároveň velkému množství hor se prý jedná o nejstrmější ostrov na světě. Stejně tak je to jedno z nejlepších míst na pozorování hvězd, a proto zájemci o astronomii mohou navštívit observatoř Roque de los Muchachos. Milovníci historie by neměli v žádném případě vynechat návštěvu hlavního města ostrova – Santa Cruz de la Palma. To své návštěvníky okouzluje malebnými uličkami se spoustami obchůdků, kaváren, restaurací a kostelem z 15. století.

Krásnou přírodu i klid nabízí La Gomera

La Gomera je impozantní ostrov s rozeklátými horami, hlubokými kaňony a terasovitými políčky. Za návštěvu stojí především Garajonay tvořený hustým vavřínovým lesem, který je ideálním místem, jako stvořeným pro krátké procházky i náročnější túry. Vzhledem ke klidné atmosféře, která zde panuje potěší pobyt především starší osoby. Ty mohou vyzkoušet pojištění pro seniory s množstvím výhod a zajímavých slev. Za ušetřené peníze se pak vyplatí přivést svým známým například palmový med, který je pro La Gomeru tak typický.

El Hierro je ráj potápěčů

I když je ze všech ostrovů nejmenší, má přesto svým návštěvníkům co nabídnout. Za návštěvu stojí například hlavní město ostrova – Valvedere – jenž je často celé zahaleno do mlhy. Kromě něj se vyplatí neminout ani Sabinosu, místo s léčivým pramenem, jehož účinky prý blahodárně působí na lidský organismus. Taktéž ten, kdo miluje podmořský život, by se měl vydat právě sem. Se svými podmořskými útesy a skalisky je El Hierro ideálním místem pro potápění.Zaujal vás některý z ostrovů natolik, že jste rozhodnuti strávit zde dovolenou? V tom případě si nezapomeňte přečíst 1. díl našeho manuálu s praktickými tipy, jak na dovolené na Kanárech ušetřit.