Dovolená na Kanárských ostrovech – jak ušetřit a co neminout – 1 díl

Týden nebo čtrnáct dní strávených někde v exotice láká stále více Čechů. Ne každý ale má na to, aby jel třeba do Thajska. Přitom exotické prostředí nabídnou i Kanáry a co víc, příjemně je tam i o Vánocích a navíc se dá na celém pobytu i dost ušetřit.

Evropské prostředí nedaleko afrických břehů

Malebné ostrovy náležící ke Španělskému království, které nabízí bohatý noční život, množství památek, malebnou přírodou a především stálé klima. Tak nějak zní jednoduchá definice Kanárských ostrovů.

Toto místo jistě zaujme i ty, kdo si rádi dopřejí exotiku, ale s evropskými standardy zároveň. Díky tomu, že na Kanárech neproběhla dekolonizace a zůstaly pod správou Španělska, čeká zde na turisty vysoký standard služeb a kvalitní infrastruktura. Rozhodně tedy není nutné obávat se rozbitých chodníků, jako třeba v Bulharsku nebo ulic plných odpadků. Taktéž zde návštěvníci nenajdou ani slumy ani chudinské čtvrti s vysokou kriminalitou. Jedná se tedy o kvalitní „evropské“ prostředí, i přesto, že mnohem blíže je odsud do Afriky než na evropský kontinent.

Na Kanáry bez cestovky

První a zásadní možností, jak výrazně ušetřit na celém pobytu je nejet s cestovní kanceláří. Nejen, že tyto společnosti si z celkové částky uzmou nemalý zisk, ale navíc jejich klient je omezen spousty pravidel, která při pobytu musí dodržovat. Pokud se chce třeba jet podívat na jiný ostrov, jsou zákazníkovi vnucovány fakultativní výlety od dané cestovky, samozřejmě výrazně předražené. Přitom, pokud by využil služeb některé z místních společností, stál by ho výlet třeba o polovinu méně.

Let s přestupem už od 3 000 korun

Pokud se zájemce rozhodne jet na vlastní pěst, musí si celou dovolenou a hlavně cestu tam i zpět důkladně naplánovat. Zejména velkou pozornost je nutné věnovat nákupu letenek. Ten, kdo chce využít přímého letu, může si vybrat ze služeb dvou společností, a to Smartwings a ČSA. V případě cesty letadlem bez přestupu není potřeba se o nic starat, prostě se jen nastoupí v Praze a vystoupí v Las Palmas. To je výhodné zejména pro rodiny s malými dětmi či pro seniory, ale moc ušetřit se na tomto způsobu cestování nedá.

Ten, kdo se chce dostat na Kanárské ostrovy co nejlevněji, by měl využít možnost letu s přestupem na některém z mezinárodních letišť. Cesta se díky tomu sice protáhne, ale zase se dá ušetřit až 2 000 korun, které se pak dají utratit za něco smysluplnějšího, než právě za letenku.

Pojištění přes internet šetří čas i peníze

Jednou z věcí, na kterou se, před cestou na Kanárské ostrovy i kamkoliv jinam, nesmí nezapomenout, je sjednání pojištění cesty do zahraničí. V současné době platí, že nejlepší cestovní pojištění, je to, které je sjednané přes internet pomocí online srovnání cen. Někteří cestovatelé samozřejmě nutnost pojistit se stále podceňují, ale vyplatí se neriskovat. Bohužel i na obyčejné dovolené může dojít k úrazu nebo zdravotnímu problému, které si ošetření vyžádá. Pokud je cestovatel bez pojištění, musí vše uhradit z vlastní kapsy.

Včasná rezervace hotelu a využití slev

Jednou z posledních důležitých věcí před odjezdem je zajištění kvalitního ubytování. Ten, kdo za něj nechce dá přemrštěnou částku by se měl po vhodném hotelu poohlížet co nejdříve. Za sjednání noclehu s několikaměsíčním předstihem hoteliéři často poskytnou výraznou slevu. Cestovatel se tím taktéž vyhne riziku, že budou všechny ubytovací kapacity plné a volný pokoj nesežene.

Kromě toho se vyplatí vyzkoušet i různé slevy. Tak například držitelé karty ISIC mohou výrazně ušetřit na cestovním pojištění pro studenty i na nákupu letenek u některých leteckých společností. Vydělat na pobytu mohou i větší skupiny osob, které cestují společně. Například rodinné cestovní pojištění vyjde daleko levněji, než pojištění jednotlivce. Podobně to funguje i v případě ubytování.

Zaujaly vás naše tipy, jak za pobyt na Kanárech ušetřit natolik, že už víte, kde letošní Vánoce strávite? Pokud tomu tak je, nenechte si určitě ujít 2. díl našeho manuálu, kde se dozvíte, co na kterém ostrově stojí za návštěvu, a jaká místa byste rozhodně neměli minout.