Press enter to see results or esc to cancel.

Všechny články

Potřebujete převést kola nebo zapojit přívěs? Zapomeňte na plagiáty a pořiďte si kvalitní tažné zařízení!

V létě stále více lidí vyráží autem na dovolenou. Ne každý se však na prázdninách obejde bez svého kola jiný zase bez karavanu a podobně. Pokud i Vy patříte, mezi tyto osoby, určitě se neobejdete bez tažného zařízení. Ale pozor! Musí být kvalitní!

Číst článek

Romantický víkend v Paříži aneb jak stihnout to nejlepší během dvou dnů

Francie patří mezi nejlákavější turistické destinace. Ročně ji navštíví tisíce lidí, z nichž většina míří právě do Paříže, města kultury, módy a elegance. Město je rozlehlé s mnoha zajímavými místy, nicméně to nejlepší se dá vychutnat i během víkendu.

Číst článek

Velký manuál o krádežích aut. Jaká vozidla zloději milují, průběh krádeže a jak jí zabránit – 1. díl

Pryč jsou již časy, kdy stačilo otevřít zámek auta obyčejnou vlásenkou. Časy se mění, výrobci auta upravují, abych jejich odcizení zabránili, ale učí se i zloději. První díl našeho manuálu vás provede nejčastějšími způsoby krádeže vozidel.

Číst článek

Jak cestovat se psem v autě po Česku i do zahraničí – velký manuál

Mnoho pejskařů dopravní předpisy příliš neřeší, svého čtyřnohého miláčka jednoduše posadí na sedadlo spolujezdce a šlápnou na plyn. Mnoho z nich si však neuvědomuje, že mohou nejen snadno dostat pokutu, ale celá jízda může skončit podstatně hůře.

Číst článek

Jak se správně připravit na STK, aby proběhla hladce?

STK neboli státní technická kontrola, jedna z nejméně oblíbených činností, kterou si většina českých řidičů spojuje s problémy. Pokud se ale chtějí pohybovat legálně po silnici, kontrolám se nevyhnou. Není se však čeho bát, stačí se jen správně připravit.

Číst článek

Chystáte se vyrazit na čtyřkolce? Nezapomeňte na povinné ručení

Velmi populárními se v posledních letech stávají čtyřkolky, které si pořizuje stále více lidí. Hodí se nejen k adrenalinovým jízdám divočinou, ale jsou i velkými pomocníky při práci. Mnoho lidí ale zapomíná, že i pro čtyřkolku musí mít sjednané pojištění.

Číst článek

Velký manuál o krádežích aut. Jaká vozidla zloději milují, průběh krádeže a jak jí zabránit – 2. díl

Pryč jsou již časy, kdy stačilo otevřít zámek auta obyčejnou vlásenkou. Časy se mění, výrobci auta upravují, abych jejich odcizení zabránili, ale učí se i zloději. Druhý díl našeho manuálu vás provede nejčastějšími způsoby, jak krádeži vozidla zabránit.

Číst článek

Chcete se koupat, relaxovat a vidět hodně hezkých míst za pár korun? V tom případě zamiřte do Varny

Léta opomíjené Bulharsko se v poslední době opět dostává do popředí v hledáčku českých turistů. A aby ne, vždyť tato balkánská země je nejen velmi levná, ale také ukrývá perly v podobě mnoha krásných míst a zajímavých měst. A právě Varna je jedním z nich.

Číst článek

Pozor na lovce nehod! Jsou horší než dravá zvěř

Stačí chvilka nepozornosti, následuje rychlé dupnutí na brzdu či unáhlený pohyb volantem a náraz. Tuto situaci zažijí denně desítky řidičů. Krátce po nahlášení nehody na policii se na místo dostaví asistenční služba. Zvláštní však je, že ji nikdo nevolal.

Číst článek

Chystáte se do Řecka autem? Pořiďte si navigaci a nastudujte rychlostní limity v jednotlivých zemích

Místo zrození demokracie, antických památek a krásných pláží, to vše je Řecko. Tato starobylá země okouzlí své návštěvníky také stovkami slunných písčitých pláží s palmami, pohádkovými městy a vesnicemi na pobřeží i krásnými ostrovy.

Číst článek

Chystáte se do Benátek poprvé? Vyzkoušejte našeho průvodce a objevte ta nejzajímavější místa v nejpohádkovější italské metropoli

Italské Benátky jsou jedním z nejkrásnějších měst v této úžasné zemi a slouží jako častý cíl čerstvě zamilovaných párů. Aby taky ne, vždyť co může být romantičtější než projížďka na květinami vyzdobené gondole historickým centrem Benátek.

Číst článek

Nejnižší limit při autopojištění nemusí vždy stačit, upozorňuje Allianz

Zákonem stanovený nejnižší limit povinného ručení je 35 miliónů korun na škodách na majetku a 35 miliónů na škodách na zdraví. Ne vždy je tento limit dostatečný, jak ukazují zkušenosti pojišťovny Allianz.

Číst článek

Chystáte se k moři s malými dětmi? Dejte přednost evropským destinacím

Do zahraničí letos vyrazí rekordní množství Čechů a ani rodiny s malými ratolestmi nejsou výjimkou. Většina lidí míří za teplem hlavně do Itálie a Chorvatska. A to je podle pediatrů v pořádku, exotické země totiž nejsou pro zdraví malých dětí to pravé.

Číst článek

Motoristé na dovolené: co dělat při nehodě nebo odcizení auta v cizině

Na prahu hlavní sezóny cestování připravila UNIQA pojišťovna důležité pokyny pro motoristy, které na cestě v zahraničí potká dopravní nehoda, či dokonce o vozidlo přijdou přičiněním zlodějů.

Číst článek

Autem do Chorvatska 2017. Motoristé by se měli připravit na množství uzavírek a vysoké dálniční poplatky

Chorvatsko je jednou z nejvyhledávanějších destinací. Velkou oblibu si získalo nejen díky velkému množství přímořských a ostrovních letovisek, ale také díky krásné přírodě a vysokým horám. Navíc leží nedaleko. Tak proč se sem nevypravit autem...

Číst článek

Nepodceňujte setkání s nosorožcem! Aneb kuriózní případy Allianz ze zahraničí

Průměrný cestovatel stráví během roku s pojištěním Allianz v zahraničí více než 14 dnů. Na pojistném plnění jim vyplatí milionů korun. Problémy Čechů, kterým se v cizině stala nepříjemnost řeší přitom Allianz asistenční služby třikrát častěji než předtím.

Číst článek

Autem do Itálie aneb pozor na vyšší mýtné a zvlášť zpoplatněné úseky

Slunná Itálie je mezi Čechy považována za jednu z nejoblíbenějších destinací, a to nejen díky moři, velkému množství památek a teplému počasí, ale také proto, že z České republiky je možno krátkou vzdálenost, která nás od této země dělí, zvládnout autem.

Číst článek

Máte doma veterána a vyrážíte s ním pravidelně do ulic? Nezapomeňte na povinné ručení

Obliba starých vozidel neustále stoupá, a tak se na ně dá snadno narazit nejen v muzeích, ale i během každodenního provozu. Mnoho majitelů však zapomíná, že i veteráni musí mít sjednané povinné ručení. Najít to speciální však nemusí být úplně snadné.

Číst článek

Chcete vidět starobylé památky, užít si moře i dobré jídlo a navíc výhodně nakoupit? V tom případě vyražte do Říma!

Nemůžete se již dočkat dovolené, i když do léta je ještě daleko, a chtěli byste někam vyrazit? Hledáte-li relativně nedaleké město, kde se snoubí historické památky, luxusní obchody i kvalitní restaurace, je pro vás Řím tou pravou volbou.

Číst článek

Direct pojišťovna je nejrychleji rostoucí pojišťovnou na českém trhu

Podle výsledků ČAP se Direct pojišťovna po dvou letech změn stala nejrychleji rostoucí pojišťovnou na českém trhu. Její smluvní pojistné se zvýšilo o 88,5 % a stejně tak jí patří 1. místo v povinném ručení vozidel. Navíc přivítala spousty nových klientů.

Číst článek

Česká pojišťovna: Gentleman silnic pomohl na Šluknovsku posádce z havarované Felicie

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila již 125. titul Gentleman silnic. Za svůj čin si jej odnesl David Hošek. Při vážné dopravní nehodě u Mikulášovic zachoval chladnou hlavu a neváhal poskytnout první pomoc celé posádce havarovaného vozu.

Číst článek

3 nejlepší zábavní parky v Evropě, které musíte navštívit

Chcete strávit s dětmi dovolenou na kterou budou ještě dlouho vzpomínat? Navštivte některý z těchto tří zábavních středisek a zaručeně nebudete litovat.

Číst článek

Kooperativa dominovala anketě Pojišťovna roku AČPM

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) vyhlásila výsledky již 17. ročníku ankety Pojišťovna roku. Nejúspěšnější pojišťovnou se stala Kooperativa, jenž zvítězila v kategoriích Pojištění občanů, Pojištění průmyslu a podnikatelů i Životního pojištění.

Číst článek

Smrtí majitele automobilu poplatky za povinné ručení nekončí. Pozůstalí by s tím měli počítat

Odchod milovaného člověka na věčnost, vyřizování pozůstalosti a dědictví doprovázejí rozjitřené emoce. Pozůstalí by i přes to neměli zapomínat, že ani takové maličkosti, jako je zákonné pojištění, stále platí, a je nutné je pravidelně uhradit.

Číst článek

Česká podnikatelská pojišťovna opět na stupních vítězů v anketě Pojišťovna roku

ČPP v letošním 17. ročníku prestižní ankety Pojišťovna roku znovu dosáhla na medailové pozice. Podle výsledků, které zveřejnila AČPM, zabodovala ČPP ve čtyřech vyhlašovaných kategoriích a podařilo se jí získat zlato, dvě stříbra a bronz.

Číst článek

Chystáte se autem do zahraničí? Dovolená letos může vyjít podstatně dráž

Do ciziny letos opět míří několik milionů Čechů a značná část z nich právě autem. Měli by však počítat se změnami, ke kterým v okolních zemích došlo. V Chorvatsku jsou to vyšší dálniční poplatky, v Rakousku zase hrozí větší pokuty.

Číst článek

Do konce dubna už Allianz odhalila podvody ve výši 118 milionů korun. Odkud jsou podvodníci nejčastěji?

Detektivové Allianz odhalili podvody v objemu 118 milionů korun, což je o 14 % více než za stejné období loňského roku. Podvádění je podle odborníků vrozené 25% populace, 50 % lidí pak podvádět dokáže, pokud mají příležitost.

Číst článek

Chcete ušetřit a zanechat menší ekologickou stopu? Pořiďte si auto na zemní plyn

Na zemní plyn v Česku jezdí přes sto tisíc vozidel a další rychle přibývají. Důvod je jasný. Spalování metanu je mnohem ekologičtější než spalování benzínu a navíc jízda na CNG přináší řidičům obrovské úspory.

Číst článek

Asistenční službu podle Allianz využije každé 83. auto

Měsíčně volá na asistenci Allianz pojišťovny asi tisícovka řidičů, kteří potřebují vyřešit problém s autem. Základní asistenční služby má u Allianz každé pojištěné vozidlo. Každý řidič tak může využít asistenci v minimální hodnotě 3 000 korun.

Číst článek

Majitelé vozidel pozor! Od léta neprojde STK žádné vozidlo se stočeným tachometrem. Co bude dál se však neví

V posledních letech vznikají v Evropě registry, které bojují proti podvodnému jednání pravidelnou evidencí vozidel. Česko se však opět rozhodlo vyřešit problém po svém. Nepotrestá podvodníka, ale z STK vyhodí majitele, který se sám nechal napálit.

Číst článek

Kam letos na dovolenou? Velký letní manuál o tom, kam zamířit, na co si dát pozor, a kde nejvíce ušetřit

Do zahraničí letos míří rekordní množství Čechů, o 80 % více než loni. Nejpopulárnější destinací zůstává Chorvatsko, následuje Itálie a Španělsko, které ale výrazně podraží. Přesto však nebude problém sehnat výhodnou dovolenou v Bulharsku či Egyptě.

Číst článek

Jarní novinky v pojištění motorových vozidel České pojišťovny

Se začátkem motoristické sezóny přichází Česká pojišťovna s novinkami v pojištění motorových vozidel. Nové připojištění poruchy vozidla uhradí náklady na opravu vozu včetně náhradních dílů a pojistit lze nově i poškození motorového prostoru zvířetem.

Číst článek

Pojišťovna VZP přichází na trh s novinkou: Řidičům začne nabízet povinné ručení a havarijní pojištění

Se zajímavým krokem přichází Všeobecná zdravotní pojišťovna. Českou národní banku požádala o udělení licence na poskytování zákonného pojištění vozidla. S prodejem havarijního pojištění i povinného ručení tak nejspíš začne ještě letos.

Číst článek

Kolony a tím i čekání na chorvatských hranicích sice končí, nicméně za mýtné si řidiči připlatí

Přísné kontroly všech automobilů na chorvatsko – slovinských hranicích, které způsobily hodinové čekání, končí. Řidiči se díky tomu v létě velkým kolonám pravděpodobně vyhnou, ale nepotěší je zdražení mýtného, které letos chorvatská vláda schválila.

Číst článek

Auto GO v ceně povinného ručení nabízí bezplatný odtah

AXA pojišťovna přichází s další novinkou. V ceně pojištění jako jediná v ČR odtáhne bezplatně vozidlo po nehodě kdekoliv v rámci České, ale i Slovenské republiky. Uhradí také nákup či výměnu pneumatik a zajistí právní asistenci.

Číst článek

Allianz připravila novinku pro cyklisty, mohou mít asistenci jako motoristé

S příchodem jara začíná sezóna cyklistů. A vzhledem k tomu, že cyklistika je hned po fotbalu druhým nejoblíbenějším sportem, přišla Allianz s novinkou. Cyklisté mohou v rámci pojištění DOMOV získat podobné asistenční služby, jako mají motoristé.

Číst článek

AXA chatovací robot sjedná cestovní pojištění online přes Messenger

AXA pojišťovna má na českém trhu v oblasti digitalizací a online prodejem již několik prvenství. Nově dokonce nabízí možnost koupit si pojištění do ciziny přes Facebook Messenger pomocí online robotů.

Číst článek

Motorkářská sezóna začne co nevidět. Na co si dát po zimě pozor?

Jaro se nezadržitelně blíží, což s sebou přináší i návrat motorkářů na silnice. Ne vždy se však jejich přítomnost na vozovkách obejde bez problémů. Na co by tedy milovníci motorek nejen před první vyjížďkou neměli zapomenout?

Číst článek

Při nehodě na Šumpersku šlo o vteřiny

124. titul Gentleman silnic si za odvážný zásah, který zachránil dva lidské životy, odnáší Vladimír Benda. Po vážné dopravní nehodě vyprostil zraněné z vraků automobilů, dostal je do bezpečí a poskytnul jim první pomoc.

Číst článek

Za jízdu po německých dálnicích se od roku 2019 bude platit mýtné

Všichni řidiči budou muset začít platit dálniční poplatek za využití německých dálnic. Právě tuto nemilou novinku schválil nedávno německý parlament. Vzhledem k tomu, že místním motoristům budou poplatky kompenzovány, pocítí je zejména cizinci.

Číst článek

Sezóna výmolů nastala! Co dělat, když díry v silnici poškodí auto?

Zima pomalu končí, a tím i nehody spojené s ledovkou a špatně odklizeným sněhem na vozovce. Řidičům však starosti nekončí, právě naopak. Mnoho silnic je plných výmolů a motoristé tak mají co dělat, aby se jim vyhnuli.

Číst článek

Blíží se změna času a s ní i větší riziko srážky se zvěří

V noci ze soboty na neděli posuneme hodinky o hodinu dopředu. Zároveň se tím zvýší šance, že dojde ke srážce vozidla s lesní zvěří. Ta přitom způsobí každou dvacátou nehodu, často s vážnými následky.

Číst článek

Chystáte se studovat v cizině? Získejte cestovní pojištění zdarma!

Máte chuť vyzkoušet některou ze zahraničních škol, poznat nové přátele a přičichnout k cizí kultuře, ale brzdí vás finance? V tom případě vyzkoušejte služeb jedné z nejznámějších českých pojišťoven, která nyní nabízí pojištění do zahraničí zcela zdarma!

Číst článek

Kooperativa dokáže škody zlikvidovat on-line

Unikátní aplikace pro tablety a chytré telefony zpracuje data o vozidle, umožní pořídit fotodokumentaci škody včetně potřebného popisu a zároveň vypočítá výši pojistného plnění.

Číst článek

Z vozidel, která nakupuje se slevou, si autobazar AAA auto vyrábí vlastní ojetiny

V posledních letech značně vzrostl zájem o téměř nové vozy, které mají často najeto jen několik tisíc kilometrů. AAA auto nabízí množství těchto vozidel, která předtím používali jeho zaměstnanci v programu Mototechna.

Číst článek

Nové autopojištění je úspěšné, Allianz získává desítky tisíc nových klientů

Přes 40 tisíc motoristů zamířilo podle statistik ČAP v druhé polovině loňského roku kvůli povinnému ručení k Allianz. Bezpochyby to souviselo s novým autopojištěním, které se vypočítává podle najetých kilometrů, ale bez instalace sledovacího zařízení.

Číst článek

Chcete si prohlédnout USA, získat zkušenosti a přivydělat si? Vyzkoušejte Work and Travel

Program Work and Travel je jedním z nejlepších způsobů pro studenty, jak strávit pohodové léto v USA. Díky němu mohou v Americe legálně pobývat téměř půl roku, který stráví nejen prací, ale i cestováním a poznáváním nových lidí.

Číst článek

Česká pojišťovna: Žák základní školy pomohl zraněným při dopravní nehodě

Další titul Gentleman silnic putuje do rukou mladého zachránce Daniela Donovala z Havířova. Ten neváhal a při dopravní nehodě dvou osobních automobilů v Havířově pomohl zraněným přivoláním rychlé záchranné služby i podáním pomocné ruky.

Číst článek

Cesta do Spojených států: New York si nesmíte nechat ujít

Nejznámější, největší a nejvíce navštěvované město celých Spojených států, by měl alespoň na jeden den navštívit každý, kdo se do Ameriky vydá. Právě díky své velikosti je „Velké jablko“ místem, které zaujme zaručeně každého, kdo se sem vypraví.

Číst článek

Chcete si vyzkoušet studium v cizině zdarma? Získejte nové zkušenosti a přátele s Erasmus+

V rámci oblíbeného vzdělávacího programu Erasmus se každoročně vydávají na zahraniční univerzity stovky českých studentů. Termíny pro podávání žádostí na Erasmus+ 2017/2018 se blíží. Všichni zájemci o studium v cizině by si měli s přihláškami pospíšit.

Číst článek

UNIQA znovu získala ocenění Czech Business Superbrands

Obchodní značka UNIQA již podruhé získala ocenění Czech Business Superbrands. Titul „Česká superznačka“ získávají společnosti představující absolutní špičku ve svém oboru a právě UNIQA je jednou z nich.

Číst článek

Telematická asistence UNIQA SafeLine nyní pro některé vozy zcela zdarma

Před sedmi lety přišla UNIQA pojišťovna s revoluční asistencí SafeLine, která díky telematice umí sama aktivně řešit problémy, do kterých se může motorista dostat. Nyní službu pro vozy Hyundai a Mitsubishi pojišťovna nabízí ke značkovému pojištění zdarma.

Číst článek

Karneval v Riu de Janeiru se blíží. Nenechte si ho ujít

Už koncem tohoto měsíce se na pět dní ulice v Riu de Janeiru promění v ráj masek vlnících se v rytmu samby. Ve dnech 24. - 28. února bude v tomto velkoměstě probíhat známý Karneval v Riu, který zná snad každý. A jako vždy se bude na co těšit.

Číst článek

Poslanci chtějí proti neplatičům povinného ručení postupovat tvrději

Neplatičů zákonného pojištění vozidel stále přibývá, a tak se čeští zákonodárci rozhodli proti nim radikálně zakročit. Ti, kdo povinné ručení neplatí, budou muset za každý den, kdy vozidlo nebude pojištěné, přispívat do garančního fondu.

Číst článek

Cesta do Spojených států: přehledně a krok za krokem

USA patří mezi nejoblíbenější a nejvíce navštěvované destinace na světě. Kvůli stále se zpřísňujícím podmínkám však nemusí být cesta nikterak snadná. Těm, kteří do Států cestují poprvé, proto přinášíme přehledného průvodce s tipy, na co nezapomenout.

Číst článek

Tisíce lidí si letos musí vyměnit svůj starý řidičský průkaz za nový

Tisíce českých řidičů si musí v letošním roce vyměnit svůj řidičský průkaz. V roce 2007 jich bylo vydáno rekordní množství, ale jejich platnost po 10 letech končí. S výměnou by přitom neměl nikdo otálet. Vydání nového chvíli potrvá a bez něj hrozí pokuta.

Číst článek

Generali Pojišťovna: Skutečný extrém je nemít pojištění

Pojišťovna Generali představuje novou kampaň na cestovní pojištění.

Číst článek

Generali Pojišťovna: Podvodníci jsou nepoučitelní

Pojistných podvodů je opět o něco více než před rokem.

Číst článek

Před dovolenou v cizině nezapomeňte kromě sebe pojistit i svého čtyřnohého přítele

Před pobytem v zahraničí je vhodné pojistit nejen sebe, ale i svého zvířecího miláčka. Tím se cestovatel vyhne případným vysokým poplatkům za veterinární ošetření, které by dovolenou značně prodražily. Pojistit lze i škodu, kterou by zvíře mohlo způsobit.

Číst článek

Nebaví vás studium na českých univerzitách? Vyzkoušejte Dánsko!

Stále více mladým lidem připadá vysokoškolské studium v České republice zastaralé a nevyhovující moderní trendům. Pokud k nim patříte i vy, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte studium v Dánském království a budete překvapeni.

Číst článek

Jak si sjednat cestovní pojištění z ciziny?

Uzavření pojištění cesty do zahraničí je samozřejmě nezbytností před každým výjezdem do ciziny. Co ale dělat v případě, že se na sjednání cestovního pojištění zapomene?

Číst článek

Jak postupovat při nehodě na zahraniční sjezdovce? Pozor na podvodníky

Pokud se chystáte na zimní výlet do Alp, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. V poslední době se rozmáhají soudní řízení, ve kterých cizinci požadují odškodnění za zranění, ke kterému nedošlo.

Číst článek

Autem do zahraničí v roce 2017 - velký manuál

Chystáte se letos do ciziny autem? V tom případě si nezapomeňte prostudovat seznam novinek, které letošní rok v jednotlivých evropských státech přináší.

Číst článek

Na co nezapomenout při sjednávání pojištění na hory a co si ohlídat?

Lyžařská sezóna je v plném proudu, a tak stále více Čechů míří na hory za zimními radovánkami. Mnozí si však před cestou zapomenou sjednat cestovní pojištění, na což mohou v případě nehody na horách nepříjemně doplatit.

Číst článek

UNIQA varuje: sporty na sněhu s sebou nesou různá rizika

Nastalo opět období zimních dovolených na horách. Lyžování a snowboarding jsou z hlediska četnosti úrazů nejnebezpečnějšími odvětvími, kterým mohou konkurovat podle statistik UNIQA pojišťovny jen míčové sporty jako celek.

Číst článek

3 úžasná exotická místa, kde přivítat nový rok

Strávit přelom starého a nového roku relaxem v tropech může být velmi příjemná změna, a proto si silvestrovské pobyty v zahraničí dopřává stále více lidí. Vydejte se na jedno z těchto míst a uvidíte, že nebudete litovat.

Číst článek

Dovolená na Kanárských ostrovech – jak ušetřit a co neminout – 2. díl

Chcete Vánoce strávit někde v teple, ale nemáte peněz a času nazbyt? Vyzkoušejte Kanárské ostrovy! V druhém díle našeho manuálu se dozvíte, co vám který ostrov nabízí.

Číst článek

Dovolená na Kanárských ostrovech – jak ušetřit a co neminout – 1 díl

Týden nebo čtrnáct dní strávených někde v exotice láká stále více Čechů. Ne každý ale má na to, aby jel třeba do Thajska. Přitom exotické prostředí nabídnou i Kanáry a co víc, příjemně je tam i o Vánocích a navíc se dá na celém pobytu i dost ušetřit.

Číst článek

Pojišťovnou roku 2016 se stala Allianz, a to není zdaleka všechno

Allianz se stala Pojišťovnou roku 2016 a zlato získala i v kategoriích Životní pojištění roku 2016, Autopojištění roku 2016 a Penzijní společnost roku 2016. Vyhrála tak doslova všechno, co se vyhrát dalo.

Číst článek

Zimní sezóna se blíží. Které lyžařské destinace navštívit a na co si dát pozor?

Čas lyžování i dalších zimních radovánek pomalu přichází. Horská střediska se již předhánějí v nabídce nových služeb a vítají první návštěvníky. Které země nabízejí lyžařům ty nejlepší podmínky, a na co před pobytem nezapomenout, prozradí náš manuál.

Číst článek

Chcete u svého dítěte již od mala probouzet kladný postoj k motorismu? Pořiďte mu elektrické auto!

Bez řidičského průkazu se dnes v České republice obejde jen málokdo. Proto je potřeba svého potomka vést k lásce k motorismu už od dětství. Zbavit ho strachu z dopravy a naučit ho i potřebnému respektu. Třeba právě tím, že mu pořídíte vlastní auto.

Číst článek

Jaká jsou nejnebezpečnější místa na silnicích v ČR? Poradí Allianz Automapa

Allianz vydává již pošesté přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích za poslední tři roky. Motoristům může posloužit jako cenné vodítko, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout, čímž významně přispívá ke snížení dopravních nehod.

Číst článek

5 tipů, kde strávit Vánoce u moře

Pro spousty z nás již Vánoce bez sněhu dávno ztratily své kouzlo. Trendy se mění, a proto se množství Čechů dnes vydává raději někam za teplem. Kde se tedy vyplatí vánoční prázdniny strávit?

Číst článek

Pojišťovna Generali odhalila podvody za 32 milionů korun

V prvních devíti měsících letošního roku je nejvíce podvodů v autopojištění a pojištění osob.

Číst článek

3 země, které stojí v advetním čase za návštěvu

Adventní trhy v Praze i dalších českých městech jsou samozřejmě krásné, ale byla by škoda alespoň na jeden den neokusit předvánoční atmosféru v některé z cizích zemí. Zde vám přinášíme tři státy, které byste před Vánocemi rozhodně neměli minout.

Číst článek

Čekání na Ježíška zkrátí návštěva předvánoční Vídně

Již v půlce listopadu se ve většině rakouských měst začínají konat vánoční trhy, které s sebou přináší svařené víno, vůni skořice a domácího cukroví. Nejznámější trhy s tou nejlepší atmosférou nabízí bezesporu Vídeň a byla by proto škoda se sem nepodívat.

Číst článek

Díky mlhavému počasí přibývá střetů se zvěří

Kvůli říji i špatnému počasí je zvěř často splašená a zmatená. Situaci nepomáhají ani ranní mlhy a opary, které zakrývají vozovku do neproniknutelné šedě. Řidič si kvůli tomu zvěře všímá až relativně pozdě a srážce se již většinou nedokáže vyhnout.

Číst článek

UNIQA pojišťovna: Hyundai pojištění nadále s nízkou sazbou a nejširší asistencí

Koupi nového vuzu značky Hyundai zatraktivní i speciální Hyundai pojištění od společnosti UNIQA. To vychází z mimořádně příznivé sazby 2,97% a zároveň doplňuje kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění o nejvyspělejší asistenci UNIQA SafeLine.

Číst článek

Nové Autopojištění Allianz po prvním měsíci boduje na českém pojistném trhu

Allianz během posledního měsíce zdvojnásobila celkový prodej autopojištění. Šestnáct procent českých motoristů, kteří si v říjnu sjednali pojištění vozidla, tak uzavřelo smlouvu právě s Allianz. Další výhodná novinka na sebe nenechává dlouho čekat.

Číst článek

Neapol, město kde zažijete pravou Itálii

Neměli jste během léta čas dát si pauzu, užít si sluníčka, zažít něco nového a nyní to chcete napravit? Pokud hledáte místo, kde je ještě stále pěkné počasí, možnost koupání, ale zároveň i zajímavá místa k vidění, je pro vás Neapol tou pravou volbou!

Číst článek

Česká podnikatelská pojišťovna: Mezi pojistnými podvody přibývá fingovaných krádeží značkových vozů v zahraničí

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za třetí čtvrtletí 2016. Ve srovnání s pololetím stoupl nejen počet vyšetřovaných podvodů, ale o třetinu vzrostla také uchráněná hodnota, která dosáhla 30 milionů korun.

Číst článek

Sháníte nové autosoučástky? Dejte si pozor na ty falešné a nekvalitní!

Znají to všichni. Na vozidle se občas nebo i často něco porouchá. Před řidičem pak stojí dvě varianty. Jednou z nich je odvézt vozidlo do servisu, kde se o vše postarají. Druhou možností je opatřit si součástky a auto opravit. Zde však hodně lidí narazí.

Číst článek

V případě neznalosti autobazarů pomůže internet

Ne každý si může úplně nové auto koupit a ne každý si chce úplně nový automobil pořídit. Ne každý ale také ví, kde hledat, a proto jednou z možností, je obrátit se na některý z autobazarů. Jenže, těch jsou u nás stovky. Webové portály ale pomohou.

Číst článek

3 důvody, proč se vyplatí mít sjednané havarijní pojištění

Havarijní pojištění není na rozdíl od povinného ručení nutné sjednávat, ale i jeho případné pořízení rozhodně stojí za úvahu. A to zejména, pokud si řidič pořídí nový automobil. Zde Vám přinášíme tři důvody, proč se toto pojištění vyplatí sjednat.

Číst článek

Chystáte se studovat v zahraničí? Nezapomeňte na sjednání kvalitního pojištění!

Stále více mladých lidí se každoročně chystá zkusit život i studium v cizí zemi. Cesta je pro ně většinou spjatá s dobrodružstvím, ale přes veškerou opatrnost může snadno dojít k problémům. Ty se pak bez sjednaného pojištění snadno mohou změnit v horor.

Číst článek

Sháníte vozidlo z bazaru? Vyzkoušejte AAA Auto!

Společnost AAA Auto International je jedním z největších provozovatelů autobazarů v České republice. Své pobočky má ale i na Slovensku či Maďarsku. Případní zájemci by ji proto měli určitě vyzkoušet. Je ale dobré mít s s sebou někoho, kdo vozům rozumí.

Číst článek

Cestování v těhotenství – velký manuál

Spousta žen prožívá během těhotenství nejkrásnější pocity ve svém životě. Také se ale najdou ty, které těhotenství omezuje, protože se třeba bojí jet na dovolenou. Přitom stačí mít jen sjednané kvalitní pojištění a dodržovat několik zásad.

Číst článek

Povinné zimní pneumatiky v roce 2017

S platností novely silničního zákona přibývá řidičům další vráska na čele. Ten totiž ke standardní povinné výbavě automobilu například zavádí tzv. povinnou zimní výbavu vozidla.

Číst článek

Kupujete ojetý automobil? Nezapomeňte si od prodejce vyžádat jeho plnou moc!

Ne každý má peníze na úplně nové auto. Někdo zase chce koupit vůz svému potomkovi, ale nechce, aby hned zničil úplně nový. Spousta lidí tedy kupuje, zejména přes inzerát, různé ojetiny. Neměli by však zapomínat, vyžádat si od prodávajícího plnou moc.

Číst článek

Potřebujete rychle auto? Využijte některou z půjčoven!

V dnešní době má již řidičský průkaz téměř každý. Ne každý má ale čas, auto si koupit. Také na něj nemusí mít peníze. Pak ale dojde k situaci, kdy je vozidlo potřeba. Naštěstí lze využít služeb některé z mnoha autopůjčoven.

Číst článek

Stále více českých řidičů si pořizuje automobil přes operativní leasing

Mít třeba každý druhý rok úplně nové auto, bez nutnosti dávat peníze za nákup. Jezdit v zimně i v létě, zkrátka po celý rok, a nemuset se starat o výměnu pneumatik nebo servis. To je velmi lákavá nabídka pro každého. A to právě je operativní leasing!

Číst článek

K prodeji automobilů neslouží jen bazary nebo inzeráty, ale také internetové aukce

Možností, jak dnes prodat ojeté vozidlo, je opravdu hodně. Mezi řidiči sice stále převládají klasické autobazary, ale využít lze i inzerci v novinách, časopisech a specializovaných portálech. Dobrým tahem ale mohou být i internetové aukce.

Číst článek

U Allianz se bude platit povinné ručení i havarijní pojištění podle počtu najetých kilometrů

Podle pojišťovny Allianz až 75 % českých řidičů najezdí za rok méně než 15 tisíc kilometrů. Pojišťovna proto přichází s novým řešením, které bude více férové vůči řidičům. Výše pojištění se nově stanoví podle počtu najetých kilometrů!

Číst článek

Nákup automobilu z Německa aneb co vědět, na co nezapomenout a co zájemce čeká

Potřebujete si pořídit vozidlo, jenže nabídka žádného z bazarů v okolí Vašeho domova Vás nezaujala? Co se tedy zkusit obrátit do ciziny a vybrat si některý ze zachovalých vozů z Německa.

Číst článek

Chystáte se na dovolenou autem? Vyzkoušejte některou z navigací a ulehčete si cestu!

Automobilové navigace v posledních letech zaznamenávají ohromný úspěch, a to nejen u profesionálních řidičů nákladních vozidel, ale také u běžných majitelů osobních aut. Kromě nich však navigaci upotřebí i motorkáři nebo obyčejní pěší turisté.

Číst článek

Kamera do auta se v dnešní době stává nepostradatelným pomocníkem řidičů

Čím dál výhodnějším se stává pro majitele automobilů pořízení malých autokamer. Ty se přitom, za relativně nevelkou cenu, dnes stávají stále nezbytnějším zbožím.

Číst článek

Znamená dnes tolik populární hra Pokémon GO hrozbu pro řidiče?

V červenci letošního roku spustila americká vývojářská společnost Niantic mobilní aplikaci a videohru v jednom – Pokémon Go. Ta má kromě velkého množství fanoušků i své stinné stránky. Mimo jiné totiž způsobuje nepozornost a tím i nehody na silnicích.

Číst článek

Chcete mít své zaměstnance pod kontrolou? Pořiďte si do firemního auta GPS lokátor!

Stále více českých firem začíná sledovat cesty svých zaměstnanců pomocí takzvaných trackerů neboli GPS lokátorů. Tato zařízení totiž nejen, že umožňují sledovat místa kde se pracovníci firemním automobilem pohybují, ale také snižují výdaje.

Číst článek

Do České republiky přichází model „norského“ povinného ručení

Na český trh přichází norská firma Telemotix, která svým takřka revolučním pojetím pojištění odpovědnosti z provozu vozidla přináší změny do této oblasti, zejména co se týče výpočtu ceny povinného ručení.

Číst článek

Povinné ručení zejména pro neukázněné řidiče podraží

Již na začátku letošního roku české pojišťovny varovaly, že poplatky za povinné ručení pro řidiče vozů se opět o nějakou částku zvýší. Tentokrát si však připlatí hlavně špatní řidiči.

Číst článek

Nejčastější kritéria pro výběr povinného ručení

Při rozhodování o výběru vhodného povinného ručení je dobré zjistit si pět základních parametrů pojistky. Nejdůležitější pro většinu lidí je samozřejmě cena. Nezapomínejte ale ani na asistenční služby či různé možnosti připojištění.

Číst článek

Povinná výbava vozidla v roce 2018, co Vám nesmí chybět?

Ze zákona platí, že v každém vozidle musí být tzv. „povinná výbava“, v opačném případě hrozí řidiči pokuta. Povinná výbava auta se liší podle typu a užití vozidla, její obsah je upraven vyhláškou Ministerstva dopravy. Co tedy musíte mít letos vždy u sebe?

Číst článek

Jak postupovat při nehodě (krok za krokem)

Policie ČR šetří každý rok více než 160 000 nehod, vzniknou při nich škody za více než 8,5 miliardy korun. Jak postupovat v případě, že se stanete účastníky nehody a co dělat, pokud viník nesdělí údaje o pojistiteli vozidla?

Číst článek

Výhody sjednání povinného ručení online

Sjednání povinného ručení přes internet s sebou nese řadu výhod a navíc se dá smlouva uzavřít z domova.

Číst článek

Praktické rady jak ušetřit tisíce na povinném ručení

Povinné ručení není levná záležitost a dokáže značně zatížit rodinný rozpočet, přesto však drtivá většina lidí platí mnohem víc, než nezbytně musí. Poradíme Vám, jak ušetřit na povinném ručení i tisíce korun ročně a zároveň na které věci si dát pozor.

Číst článek

Jak změnit pojišťovnu / jak vypovědět smlouvu

Pokud nejste spokojeni se svou stávající pojišťovnou, nebo pokud chcete změnit pojišťovnu z důvodu lepší nabídky, bude se Vám hodit tento návod. Zejména je dobré vědět, že výpověď smlouvy je nutné podat před koncem pojistného období a tak dále.

Číst článek

Předepsané pojistné DIRECT Pojišťovny meziročně vzrostlo o 14 %

DIRECT Pojišťovna i v prvním pololetí roku 2011 výrazně posilovala postavení na českém trhu. Meziročně zvýšila počet účinných smluv v portfoliu o 17 % a k 30. 6. 2011 jich evidovala více než 71 000.

Číst článek

Pojišťovně Allianz výrazně stoupl počet škod na zničených silnicích. Jak je mohou motoristé zlikvidovat?

Každoročně stoupá počet škod, které automobilům v zimě a těsně po ní způsobí výtluky na silnicích. Aktuálně Allianz pojišťovna zaznamenala zhruba třetinový nárůst těchto hlášení svých klientů a jejich počty ještě zřejmě porostou.

Číst článek

Česká podnikatelská pojišťovna: Klienti si stále ještě zvykají na asistenční služby svých pojišťoven

Každoročně stoupá počet škod, které automobilům v zimě a těsně po ní způsobí výtluky na silnicích. Aktuálně Allianz pojišťovna zaznamenala zhruba třetinový nárůst těchto hlášení svých klientů a jejich počty ještě zřejmě porostou.

Číst článek

Generali pojišťovna: Na svatého Valentýna klesá počet nehod o 17 procent, víc než polovinu z nich má na svědomí nepozornost řidičů

Řidiči a řidičky jsou na svátek zamilovaných opatrnější. Na svatého Valentýna klesá oproti běžnému celoročnímu průměru počet dopravních nehod až o 17%.

Číst článek

Pojišťovně Allianz stoupl za poslední čtyři měsíce počet pojištěných vozů o pětinu a s jejím pojištěním jezdí i české unikáty

Celkový počet vozů pojištěných v rámci povinného ručení v České republice stoupl v loňském roce o 123 tisíc. Pojišťovně Allianz přitom přibylo 53 tisíc nových smluv, a to i na naprosté unikáty.

Číst článek

Detektivové Allianz pojišťovny vloni odhalili pojistné podvody

Počty těch, kteří se snaží neoprávněně vydělat na pojistných událostech, jsou stále obrovské. Allianz pojišťovna odhalila v loňském roce pojistné podvody za více než 85 milionů korun.

Číst článek

Slavia pojišťovna: Pojistěte se proti dopravním pokutám na rok zdarma

Slavia pojišťovna nabízí již více než rok na trhu ojedinělý druh pojištění proti dopravním pokutám a zákazu řízení motorového vozidla. Také letos toto pojištění pojmenované Kryštof poskytuje na rok zdarma k uzavřenému pojištění.

Číst článek

Česká pojišťovna spolu s Policií ČR ocenila dalšího Gentlemana silnic. Zachránil cyklistu, kterého srazil a těžce zranil mladík bez řidičáku.

Česká pojišťovna společně s Policií ČR ocenila dalšího, v pořadí již 64. Gentlemana silnic. Je jím pan Feilhauer, který letos v létě poskytl první pomoc zraněnému cyklistovi, jenž by bez jeho zásahu vykrvácel.

Číst článek

Pojišťovna AXA nabízí nové pojištění vozidel

Od 1. listopadu nabízí AXA pojišťovna pojištění vozidel za nových podmínek. Při určování pojistných sazeb povinného ručení i havarijního pojištění bude nyní jedním ze základních kritérií věk držitele vozidla.

Číst článek

ČSOB pojišťovna: Pod vlivem alkoholu způsobují nejvíce nehod nezkušení řidiči

Nezkušení řidiči a alkohol – to je vražedná kombinace, která má každoročně na svědomí stovky tragických nehod. Nejhorší situace panuje v jižních Čechách a na Moravě, nejlepší ve Středočeském kraji a v Praze.

Číst článek

ČSOB Pojišťovna zavede novou službu: Povinné ručení bez povinností

Každoročně stoupá počet škod, které automobilům v zimě a těsně po ní způsobí výtluky na silnicích. Podle vyjádření zástupců pojišťovny Allianz počet škod navíc stále více poroste.

Číst článek

Slavia pojišťovna: Levnější povinné ručení získáte za bezpečnou jízdu i za zimní pneumatiky

Slavia pojišťovna nabízí dlouhodobě nejlevnější povinné ručení na pojistném trhu. Na výsledné ceně nejvíce ušetříte díky bezpečné jízdě bez nehod (bonus až 60 %).

Číst článek