Asociace pojišťoven

Asociace pojišťoven, která je v ČR známá jako Česká asociace pojišťoven – ČAP, je zájmové sdružení, jehož hlavním úkolem je zejména koordinace spolupráce jednotlivých pojišťoven a zajišťoven. Dále se zabývá pomocí při zabezpečování jejich společných cílů.

Každá pojišťovna nabízí povinné ručení s rozdílnou cenou, proto se vyplatí vybrat to nejvýhodnější.

Povinné ručení kalkulačka >

Asociace pojišťoven je také již od roku 1998 členem Evropské federace národních asociací pojistitelů (Comité Européen des Assurances – CEA).

Hlavním úkolem asociace je především koordinovat, zastupovat, hájit a také prosazovat společné zájmy všech pojišťoven na trhu ve vztahu k orgánům státní správy a také ve vztahu k dalším osobám i ve vztahu k zahraničí. Podíl členských pojišťoven na celkovém předepsaném pojištění v ČR je 98 %.

U každé pojišťovny lze také sjednat havarijní pojištění. Pro zobrazení nejlevnějšího havarijního pojištění lze využít naši kalkulačku.

Porovnat ceny havarijního pojištění >

Asociace pojišťoven se snaží i zmírnit rozpory mezi jednotlivými pojišťovnami. Také vytváří nástroje, které mají zabránit pojistným podvodům a stanovuje pravidla etického chování v oblasti pojišťovnictví. Více informací je k dispozici na www.cap.cz.