Vienna Insurance Group

  • Přes 22 milionů klientů 
  • Součástí skupiny i pojišťovny Kooperativa a ČPP
  • Rakouská společnost založená již v roce 1824

Vienna Insurance Group – recenze, produkty

Vienna Insurance Group je rakouská pojišťovací skupina, která však svou působností zasahuje do dalších 30 zemí v celé Evropě, zejména ve střední a východní. Součástí skupiny je více jak 50 společností, které mají na denní bázi na starost celkem 22 milionů klientů.

Tato rakouská skupina funguje i na českém trhu, jelikož součástí tohoto pojišťovacího uskupení je i Česká podnikatelská pojišťovna a pojišťovna Kooperativa, které na tuzemském trhu patří mezi větší hráče.

Pojišťovna Vienna Insurance Group patří mezi akciové společnosti, což mimo jiné znamená, že ji lze obchodovat na Vídeňské burze. Svou velikostí se řadí mezi ty vůbec největší mezinárodní pojišťovací útvary na trhu a její tržby dosahují téměř 10 miliard EUR.

Vienna Insurance Group byl založena již v roce 1824 a v současné době se může pyšnit přibližně 25 000 zaměstnanci starajícími se o pojišťovací služby, které dceřiné společnosti v rámci skupiny zaštiťují.

Již k samotnému počátku pojišťovny Kooperativa Vienna Insurance Group přispěla. Poté, co se rozpadl východní blok, byla právě tato tehdy ještě československá pojišťovna prvním zahraničním útvarem, do kterého rakouská VIG investovala svůj kapitál.

Tuzemský trh patří dokonce mezi 5 nejvýdělečnějších trhů, na kterých skupina VIG operuje. Díky mezinárodní působnosti tak lze právě i již zmíněnou ČPP Vienna Insurance Group najít také několika dalších zemích Evropy.

Jak najít nejlevnější povinné ručení? S využitím kalkulačky je hledání u konce.

Spočítat nejvýhodnější povinné ručení >

Kooperativa Vienna Insurance Group

Jak již bylo řečeno v úvodu Kooperativa byl vůbec první pojišťovnou, která se v roce 1990 stala součástí rakouské pojišťovací skupiny VIG. I díky takovému zázemí je Kooperativa Vienna Insurance Group druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu.

Kooperativa byla rovněž první komerční pojišťovnou, která po pádu komunistického režimu na československém území vznikla. Za 30 let své existence si značka udržela kvalitní pověst a po rozdělení republiky zanechala svůj vliv i na Slovensku.

Pojišťovna Vienna Insurance dbá na rovnoměrné rozložení poboček, a tak lze Kooperativu nalézt po celém území České republiky. V dnešní době lze však veškeré pojistné produkty sjednat výhradně online, tudíž není nutné na pobočku docházet osobně.

Sjednání povinné ručení je stanoveno zákonem, člověk by však neměl opomíjet ani pojištění havarijní.

ČPP Vienna Insurance Group

Součástí celé pojišťovací skupiny je také ČPP Vienna Insurance Group, jinak také Česká podnikatelská pojišťovna. Ta se na českém pojišťovacím trhu objevila v roce 1999 a je považována za třetího největšího poskytovatele povinného ručení na pojistném trhu v České republice.

Pojišťovna Vienna Insurance Group ČPP začlenila do své skupiny v roce 2005. V současnosti se může pyšnit více jak 1,3 miliony klientů, 2,1 miliony pojistných smluv a v neposlední řadě také více než 1,3 miliony pojištěných aut.

Díky srovnávači nabídek autopojištění již není nutné hledat v nepřehledných nabídkách na vlastní pěst.

Srovnat nabídky povinného ručení >

Pojistné produkty Vienna Insurance Group

České klienty nejvíce zajímá, jaké pojistné produkty lze v rámci dceřiných společností Kooperativa a ČPP sjednat. Jelikož se jedná o vůbec největší pojišťovny v tuzemsku, portfolio jejich produktů je skutečně široké.

ČPP se zaměřuje převážně na pojištění auta, tedy povinné ručení a havarijní pojištění. Sjednání zákonného pojištění vozidel patří mezi nezbytné úkony, které musí majitel auta před začátkem jeho provozu učinit.

Havarijní pojištění sice není nikterak stanoveno zákonem, v dnešní době však k jeho vyřízení přistupuje většina řidičů. Pokud nastane pojistná událost, i to nejlevnější havarijní pojištění dokáže majiteli vozidla ušetřit spoustu trápení a hlavně peněz.

Česká podnikatelská služba však ve své nabídce disponuje i dalšími produkty, kupříkladu úrazovým pojištěním či cestovním pojištěním.

Kooperativa svou pozici druhého největšího poskytovatele pojištění na českém trhu potvrzuje i šíří své nabídky. V portfoliu této společnosti tak lze najít povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění, životní pojištění a stejně tak úrazové pojištění.

Pokud si klient při výběru vhodné pojišťovny neví rady, může vyzkoušet kalkulačku povinného ručení, která dokáže najít vůbec to nejlevnější povinné ručení, a tím si tak ušetřit čas i nervy při hledání jednotlivých nabídek.

S havarijním pojištěním člověk nepodstupuje zbytečné riziko placení enormních částek při nehodě.

Pojišťovna České spořitelny

Vienna Insurance Group v roce 2019 dokonce pohltila jednu z českých pojišťoven s názvem Pojišťovna České spořitelny. Tato společnost fungovala na tuzemském trhu od roku 1992, přičemž v roce 1995 do ní zainvestovala právě Česká spořitelna.

Na konci roku 2018 došlo k fúzi dvou společností, o což se zasloužila právě pojišťovna Vienna Insurance Group a klienti, kteří do té doby byli součástí Pojišťovny České spořitelny, přešli do klientské základny pojišťovny Kooperativa.

V dnešní době tak již tato pojišťovna na českém trhu neoperuje pod vlastním jménem, nicméně za více jak 25 let své existence si na pojistném trhu v tuzemsku vybudovala solidní jméno.

V roce 2006 se společnost mohla pyšnit více jak půl milionem stálých klientů a za své služby v oblasti životního a úrazového pojištění dokonce získala ocenění Pojišťovna roku.

Vienna Insurance Group tak do své skupiny začlenila de facto již 3 české pojišťovny, čímž její vliv na pojistný trh v Česku zase stoupl.