Cesta do Spojených států: New York si nesmíte nechat ujít

Nejznámější, největší a nejvíce navštěvované město celých Spojených států, by měl alespoň na jeden den navštívit každý, kdo se do Ameriky vydá. Právě díky své velikosti je „Velké jablko“ místem, které zaujme zaručeně každého, kdo se sem vypraví.

V New York City si každý přijde na své

Nikdo z turistů by určitě neměl minout jeden z nejznámějších newyorských mrakodrapů – Empire State Building – postavený ve 30. letech minulého století. Na samotném vrcholu budovy ve stylu art deco, se nachází vyhlídková plošina, která umožňuje překrásný výhled na celý Manhattan i okolní čtvrti. Každoročně v únoru se zde koná tradiční běžecký závod Empire State Building Run-up, při kterém mají závodníci jasný cíl – vyběhnout všech 86 pater budovy, tedy přesněji 1 576 schodů. Závodu se může zúčastnit úplně každý, stačí jen zaplatit účastnický poplatek ve výši 125 dolarů.

Hezké památky i luxusní obchodní centra

Za navštívení stojí taktéž Socha svobody, známý symbol New Yorku i samotných Spojených států, ke které se dá dostat trajektem, který vyplouvá z Manhattanu z Battery Parku. Milovníci historie mohou poté zamířit do Metropolitan Museum of Art. Jde o největší a nejstarší newyorské muzeum, které má ve své sbírce více než dva tisíce uměleckých děl od antických soch přes kulturu Afriky a Asie až po moderní obrazy světových malířů. Z dalších míst, která lze všem, kdo mají rádi kulturu a historii doporučit je Trinity church, jeden z nejstarších kostelů nebo divadla na Broadway.

Byla by určitě škoda celou návštěvu tohoto amerického velkoměsta věnovat jen památkám a starobylým místům. Další kroky cestovatelů by měly určitě vést na Times Square, v jehož okolí se nacházejí ta nejluxusnější obchodní centra, jako obchodní dům MACY´S nebo Bergdorf Goodman. Rodiny s dětmi by určitě neměly minout známé hračkářství – Piccolini v Little Italy.

Milovníci cizích kultur budou nadšeni

Tuto známou italskou čtvrť by měl navštívit určitě každý milovník Itálie, který si zde může vychutnat stejně dobrou pizzu margherittu jako ve slunné Neapoli. Naopak ti, kdo touží navštívit Čínu, nemusí cestovat letadlem stovky kilometrů daleko a utrácet tak další peníze. Stačí zamířit do Čínské čtvrti, kde dodnes žije největší populace Číňanů na americkém kontinentě, která si stále udržuje své domácí zvyky a tradice.

Cesta do Spojených států a do New Yorku určitě není jen o návštěvě desítek míst a nákupech, ale i o relaxu a odpočinku. Ten nabídne turistům například známý Central Park, který je i vhodným místem ke sportování. Ostatní pak mohou zamířit do ZOO v Bronxu, který již dlouhou dobu není nebezpečnou čtvrtí, ale rychle se rozvíjející agromerací s mnoha zajímavými místy, která podobně jako ta výše zmíněná stojí za prozkoumání.