Cestovní pojištění do Číny online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Číny od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Levné cestovní pojištění do Číny

Čínská lidová republika je v současné době nejlidnatější zemí naší planety a třetím největším státem na světě. Zároveň jde o jednu z nejvíce navštěvovaných zemí, která nabízí svým návštěvníkům možnost nahlédnout do úplně jiné kultury, než na kterou jsou zvyklí.

Vízum do Číny

Před vstupem do země je zapotřebí mít platné vízum do Číny, které uděluje Čínská ambasáda v Praze. Žádost o udělení víza není možné podat elektronicky, tak jako u jiných zemí. Je nutná osobní návštěva velvyslanectví.

Kromě základních dokumentů je pro zařízení víza do Číny potřeba mít již sjednané ubytování či zvací dopis od kontaktní osoby v Číně. Nutné je také představit kompletní itinerář cesty a zakoupit zpáteční letenky.

Chystáte se do Číny? Pak nezapomeňte na cestovní pojištění. Díky kalkulačce si jej sjednáte online během několika minut.

Ukázat nabídky cestovního pojištění do Číny >

Co ještě vědět před cestou?

Dále je třeba vzít na vědomí režim, který v Číně panuje a podle toho se zde také chovat – například je nutné vyvarovat se fotografování strategických míst jako jsou nádraží, mosty, úřady, policejní stanice a podobně.

Ke vstupu do určitých oblastí, například do Tibetu, je navíc nutné zvláštní povolení. Bez něj návštěva není prakticky možná.

Co v Číně neminout?

Čína je rozlehlá země, která nabízí tolik možností, že se nenajde nikdo, kdo by si zde nepřišel na své. Za návštěvu určitě stojí rozlehlé deštné pralesy s množstvím těch nejzajímavějších rostlin a živočichů, které jinde na světě člověk neuvidí.

V horských oblastech se nacházejí stovky tradičních vesnic ve kterých, jako by se zastavil čas. Milovníci extrémních sportů jistě ocení vysokohorskou turistiku v Himalájích, kde mohou obdivovat desítky velikánů, mimo jiné i nejvyšší horu světa Mount Everest.

Kousek od himalájského pohoří se rozkládá posvátný Tibet a na sever od něj známá poušť Gobi. To vše chrání před vpádem nepřátel Velká čínská zeď, jejíž návštěva je bezesporu povinností každého, kdo se do Číny dostane.

Velká čínská zeď je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Číně.

Říše středu zaujme nejen milovníky přírody. Ti, kdo dávají přednost ruchu velkoměst, by zajisté neměli minout Peking. Čínské hlavní město, je tím pravým místem, kde si mohou turisté vychutnat tuto zajímavou zemi opravdu všemi smysly.

Kromě nabídky mnoha památek jako je Zakázané město či Chrám nebes, Peking uspokojí i chuťové buňky. Určitě by totiž byla velká škoda neochutnat proslulou Pekingskou kachnu se sójovou omáčkou v jedné z mnoha místních restaurací.

Ten, kdo chce potěšit své známé nějakým dárkem, může navštívit například Čtvrt 798 se stovkami prodejních stánků.

Proč je vhodné cestovní pojištění

V případě návštěv Číny je platné pojištění do zahraničí opravdu nutností.

Při pobytu v horských oblastech nebo v deštných pralesích, stejně jako ve velkoměstě, může snadno dojít k úrazu nebo nehodě, která si vyžádá lékařské ošetření.

V případě, že návštěvník cestovní pojištění sjednané nemá, dovolená ho může vyjít velmi draho. Poplatky v čínských nemocnicích jsou totiž velmi vysoké.

Cestovní pojištění lze bez problému sjednat online během 5 minut z pohodlí vašeho domova, a to díky kalkulačce cestovního pojištění.

Pro delší cestu do Číny lze také využít zajímavé slevy, které nabízí sjednání celoročního cestovního pojištění. Pro kratší výlety je výhodné krátkodobé cestovní pojištění, které se hodí na dovolené či pracovní pobyty.