Press enter to see results or esc to cancel.

Cestovní pojištění do Číny

Čínská lidová republika, také známá jako říše středu, je v současné době nejlidnatější zemí naší planety a třetím největším státem na světě. Zároveň jde o jednu z nejvíce navštěvovaných zemí, která nabízí svým návštěvníkům možnost nahlédnout do úplně jiné kultury, než na kterou jsou zvyklí.

Co vědět před cestou

Pro vstup do ČLR je zapotřebí platné vízum, které uděluje Čínská ambasáda v Praze. Žádost o udělení víza není možné podat elektronicky, tak jako u jiných zemí. Je nutná osobní návštěva velvyslanectví. Dále je nutné vzít na vědomí režim, který v Číně panuje a podle toho se zde také chovat – například je nutné vyvarovat se fotografování strategických míst, jako jsou nádraží, mosty, úřady, policejní stanice a podobně. Navíc, ke vstupu do určitých oblastí – Tibet – je nutné zvláštní povolení. Bez něj návštěva není prakticky možná.

Co v Číně neminout

Čína je rozlehlá země, která nabízí tolik možností, že se nenajde nikdo, kdo by si zde nepřišel na své. Za návštěvu určitě stojí rozlehlé deštné pralesy s množstvím těch nejzajímavějších rostlin a živočichů, které jinde na světě nenajdete. V horských oblastech se nacházejí stovky tradičních vesnic ve kterých, jako by se zastavil čas. Milovníci extrémních sportů jistě ocení vysokohorskou turistiku v Himalájích, kde mohou obdivovat desítky velikánů, mimo jiné i nejvyšší horu světa Mount Everest. Kousek od himalájského pohoří se rozkládá posvátný Tibet a na sever od něj známá poušť Gobi. To vše chrání před vpádem nepřátel Velká čínská zeď, jejíž návštěva je bezesporu povinností každého, kdo se do Číny dostane.

Říše středu ale zaujme nejen milovníky přírody. Ti, kdo dávají přednost ruchu velkoměst, by zajisté neměli minout Peking. Čínské hlavní město, je tím pravým místem, kde si mohou turisté vychutnat tuto zajímavou zemi opravdu všemi smysly. Kromě nabídky mnoha památek jako je Zakázané město či Chrám nebes, Peking uspokojí i chuťové buňky. Určitě by totiž byla velká škoda neochutnat proslulou Pekingskou kachnu se sójovou omáčkou v jedné z mnoha místních restaurací. Ten, kdo chce potěšit své známé nějakým dárkem, může navštívit například Čtvrt 798 se stovkami prodejních stánků.

Proč je vhodné cestovní pojištění

Chystáte se navštívit Čínskou lidovou republiku a přemýšlíte, zda je nutné sjednat si cestovní pojištění? V případě pobytu v Číně je platné pojištění do zahraničí opravdu nutností. Při pobytu v horských oblastech nebo v deštných pralesích, stejně tak jako ve velkoměstě může snadno dojít k úrazu nebo nehodě, což si vyžádá lékařské ošetření. V případě, že pojistku sjednanou nemáte, vyjde vás dovolená velmi draho a je nutné upozornit, že poplatky v čínských nemocnicích jsou velmi vysoké.

Využijte proto našich služeb a sjednejte si cestovní pojištění online během 5 minut z pohodlí vašeho domova. Navíc, pokud jste klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny, zajistíme vám velmi výhodné VZP pojištění. Pokud jedete do Číny na delší dobu, můžete také využít zajímavé slevy, které nabízí sjednání celoročního cestovního pojištění.