Akutní onemocnění

Akutní onemocnění je určité onemocnění, ke kterému dojde náhle a má rychlý průběh. Vždy přímo ohrožuje život nebo zdraví člověka a vyžaduje neodkladné lékařské ošetření či péči. Akutní onemocnění může být ukončeno 3 způsoby, a to uzdravením, smrtí nebo přechází do chronického onemocnění.

Z hlediska akutního onemocnění je důležité mít sjednané cestovní pojištění pro cestování do zahraničí.

Sjednat cestovní pojištění >

Co je chronické onemocnění? Chronické onemocnění je zdlouhavé a vleklé. Může trvat několik měsíců, dokonce i let. Následná léčba chronické nemoci člověka je velmi obtížná a ne vždy je možné chronické onemocnění vyléčit.

U chronické nemoci se střídají období zlepšení, nicméně také období zhoršení. Chronickou nemocí jsou např. nádorová onemocnění.

TIP: V případě, že se chystáte cestovat s dětmi, bývá lepší variantou zvolit, především kvůli náhlým akutním onemocněním, spíše evropské destinace vhodné pro děti.

Pod akutní onemocnění spadá také ještě akutní respirační onemocnění, které postihuje děti i dospělé a jedná se o infekci dýchacího ústrojí. Akutním respiračním onemocněním může být např. angína, akutní zánět noshltanu, zánět průdušek nebo plic.