3 nejlepší zábavní parky v Evropě, které musíte navštívit

Chcete strávit s dětmi dovolenou na kterou budou ještě dlouho vzpomínat? Navštivte některý z těchto tří zábavních středisek a zaručeně nebudete litovat.

Disneyland Paris

Nejznámější zábavní park ve Francii, který zná zaručeně každý se nachází asi 35 kilometrů od Paříže a nabízí jedinečný svět vzrušení, zábavy a zážitků pro malé i velké. Disneyland Resort Paris je jedna z nejoblíbenějších evropských destinací, kam ročně zavítají tisíce lidí. V pohádkovém světě Walta Disneyho si návštěvníci odpočinou od všední reality a načerpají nové síly a ještě si užijí spousty zábavy.

Disneyland Paris se podobně jako stejnojmenný zábavní park ve Spojených státech dělí na pět fantastických zemí, které jsou rozmístěny kolem zámku, jenž tvoří symbol a dominantu tohoto atraktivního centra. Rodiny s dětmi si tak mohou prohlédnout Dobrodružnou zemi s pohádkovým městem Agrabah nebo se přenést na Divoký západ s indiánskou vesnicí. Za návštěvu stojí i Disney Village, která nabízí množství obchodů se zajímavými suvenýry, restaurace a představení ve westernovém stylu.

Chystáte se cestovat do zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění do zahraničí online.

Gardaland Park

Českými turisty velmi oblíbené zábavní centrum se nachází na severu Itálie v romantické krajině na břehu stejnojmenného jezera. Celý areál nabízí přes 70 různých atrakcí, určených primárně pro ty nejmenší, avšak na své si zde přijdou i starší děti a dospělí. Dominantou Gardalandu je horská dráha Blu Tornádo, vůbec jedna z prvních svého druhu v Evropě. Ta svým návštěvníkům nabízí díky speciální konstrukci zažít unikátní pocit volného pádu a letu.

Nejvíce oblíbenou atrakcí je však vodní svět plný pirátů a různých nástrah. Návštěvníci se dostanou na dno oceánu, prohlédnou si vrak potopené lodi, žraloky, budou je ohrožovat obří medúzy a chobotnice. Menší děti naopak uchvátí nejdelší rodinná horská dráha – Mamut – s filmovými motivy z Doby ledové.

Bez cestovního pojištění se může návštěva zábavních parků nepříjemně prodražit.
Mám zájem o nejlevnější cestovní pojištění >

Legoland Dánsko

Oblíbenou stavebnici LEGO zná úplně každý. Právě na její motivy byl již roku 1968 v Dánsku postaven úplně první Legoland. Vznik dalších na sebe nenechal dlouho čekat, a zájemci proto mohou navštívit stejnojmenný park i v Německu, Kalifornii či Velké Británii. Srdcem celého areálu je LEGO Miniland složený z více než 20 milionů kostiček. Každý kdo má zájem, si zde může prohlédnout především nejznámější dánské stavby, ale i lodě, autobusy a dokonce i ropnou plošinu s funkčním jeřábem.

Ten, koho již Miniland unaví, může nasednout do vláčku, který ho zaveze na Divoký západ nebo se může zúčastnit dobrodružné výpravy do džungle či do zlatého dolu. Starší děti jistě uvítají návštěvu pirátské lodi nebo středověký hrad s rytíři a princeznami. Na samý závěr se mohou návštěvníci vypravit například do 4D kina, které jistě potěší malé i velké.