Press enter to see results or esc to cancel.

Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko je velmi rozmanitá země situovaná v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na východě ji omývá Černé moře, zatímco na západě je tvořena pohořím Velká planina. I přes svou pohnutou a válkami protkanou historii má tato krásná země svým návštěvníkům co nabídnout.

Co vědět před cestou

Podobně jako sousední Řecko je i Bulharská republika od roku 2004 členským státem Evropské unie. Z toho důvodu postačí turistům pro vstup do země pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Proč Bulharsko neminout

Nejčastějším důvodem návštěvy Bulharska zahraničními turisty je zejména pobyt u moře. Na pobřeží Černého moře na východě země je mnoho příjemných letovisek s prosluněnými plážemi, které nabízejí možnost dokonalého odreagování. Mezi nejvíce navštěvované patří převážně Zlaté Písky a Svatý Konstantin a Helena a dále Primorsko nebo Burgas.

Bulharská republika však nabízí mnohem více než jen výtečné pláže a teplé moře. Za návštěvu rozhodně stojí masiv Vitoša nedaleko Sofie. Milovníci horské turistiky mohou taktéž navštívit pohoří Rila, kde se nachází i nejvyšší hora Balkánského poloostrova – Musala – či Rodopy nebo Pirin.

Taktéž hlavní město Sofie má návštěvníkům Bulharska co nabídnout. Toto historické město v sobě skrývá mnoho pokladů v podobě pravoslavných chrámů s cennými freskami a relikviemi svatých. Mezi největší lákadla patří i Bulharská národní galerie nebo Mešita Banja Baši, která připomíná dlouhé období turecké nadvlády. V Sofii se také nachází devět univerzit, a díky tomu je častým cílem všech, kdo si chtějí vyzkoušet studium v cizině a zároveň život v odlišné kultuře.

Proč se pojištění do Bulharska vyplatí

Vzhledem k tomu, že Bulharsko se nachází v Evropské unii, mnoho lidí případná nebezpečí podcení, a cestovní pojištění si nesjedná. Nicméně ke zranění nebo nepříjemnému onemocnění může snadno dojít i zde a vzhledem k tomu, že veřejné nemocnice nejsou na úplně nejlepší úrovni, zamíří pacient na některou ze soukromých klinik. Ošetření zde bude zajisté velmi kvalitní, ale také dosti drahé a už jen proto se pojištění do ciziny vyplatí.

Zoufat si nemusí ani cestovatelé, kteří se již do Bulharska vypravili, ale pojistku si nesjednali. S využitím našeho online srovnání cen si mohou cestovní pojištění sjednat z ciziny , aniž by museli navštěvovat některou z pojišťoven osobně. Kromě toho si mohou vybírat i z mnoha speciálních druhů pojištění – rodinné či studentské – podle toho, jaký je cíl jejich cesty, a jak dlouho chtějí v této zemi pobýt.