V případě neznalosti autobazarů pomůže internet

Ne každý si může úplně nové auto koupit a ne každý si chce úplně nový automobil pořídit. Ne každý ale také ví, kde hledat, a proto jednou z možností, je obrátit se na některý z autobazarů. Jenže, těch jsou u nás stovky. Webové portály ale pomohou.

TIP: Koupit či prodat ojeté auto je dnes možné také v online aukci vozidel. Výhodou je zejména administrativní nenáročnost celého procesu.

TipCars

Jeden z nejznámějších webových portálů zaměřených na inzertní nabídku autobazarů i soukromých prodejců. Součástí webu je samotná inzerce, ve které se dá celkem snadno hledat podle kritérií, jako je druh, značka, model či cena vozu.

Dále zde návštěvník narazí na zajímavý magazín s množstvím inspirativních článků. Ten, kdo chce sám psát, si může založit vlastní blog. Nelze zapomenout ani na odborné recenze, diskuzní fórum a nezávislé testy automobilů. Tomu, kdo se v motoristickém slangu neorientuje, pomůže přehledný slovník.

TIP: Za ušetřené peníze z nákupu ojetého vozidla, může majitel své auto vylepšit např. SPZ na přání.

Autobazar.cz

Další podobný web se vše říkajícím názvem. Podobně jako u předchozích stránek i zde je možné vkládat inzeráty. Rozdíl je však v tom, že pokud je inzerent soukromá osoba a vkládá svůj první, neplatí nic.

Sauto.cz

Jedna ze stránek provozovaná webem Seznam.cz. Obsahuje souhrn webových stránek jednotlivých autobazarů. Lze si vybírat podle krajů.

Auta.net

Zajímavý a přehledný portál Auta.net nabízí kromě inzerátů i přehled samotných prodejců ojetin, členěný podle krajů. Dále zde návštěvník nalezne i magazín s novinkami i věcmi, na které si dát pozor. Podobně jako u TipCars ani zde nechybí recenze ojetých automobilů.

Autobazar.eu

Slovenský internetový server podobně jako Auta.net nebo TipCars nabízí přehled ojetin, prodejců a jejich služeb, diskuzní fórum, testy vozů i blog.

Co má zákazníka zajímat

Pokud se zájemci některý z vozů zalíbí, měl by ho ještě před samotnou koupí zarezervovat. Potom se může dostavit na místo, kde si ho nejprve prohlédne. Pak následuje zkušební jízda. Není od věci si s sebou vzít zkušeného automechanika, který vozům rozumí a může odhalit případné nedostatky.

V případě, že je vše v pořádku, dojde k sepsání kupní smlouvy a po ní následuje samotná platba. Po ní je ještě nutné sjednat si povinné ručení, nechat vozidlo prohlédnout a zažádat o registrační značky. Potom už jen zbývá, automobilu si užívat.