Press enter to see results or esc to cancel.

Vyzkoušejte naše porovnání ceny

Snažíte se najít ceny toho nejlevnějšího povinného ručení v letošním roce a nemůžete se ve stovkách nabídek zorientovat? V tom případě vyzkoušejte naši online kalkulačku.

Jednoduchý přehled získáte v naší tabulce cen povinného ručení, která zobrazí aktuální ceny pojišťoven ihned po zadání údajů o vozidle a pojistníky do kalkulačky.

Porovnání ceny povinného ručení

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak na povinném ručení ušetřit, a zároveň si zvolit to nejvýhodnější, je pravidelné sledování našeho srovnání. Díky němu snadno zjistíte, které pojišťovny jsou zbytečně drahé a které levné.

Díky porovnání cen povinného ručení poznáte, jaká pojišťovna bude pro vás nejlepší. Bavíme se o ušetřených stovkách až tisíci korunách ročně a hlavně o spousta ušetřených starostech s riziky, které vám kryje sjednané pojištění.

Ceník povinného ručení nehledejte

Češi jsou nejen v zahraničí pověstní tím, že u všeho rádi vidí cedulky s cenami, aby pak zboží nebo služby mohli porovnávat. Podobně jako v tuniským obchůdcích ani u povinného ručení objektivní ceník povinného ručení nalézt nelze. Hlavním důvodem je zejména množství jednotlivých kritérií, z nichž se počítá cena povinného ručení.

Zatím úplně nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak si jednotlivé cenové nabídky zjistit a porovnat, je použít naší online kalkulačku. Ta vám po vyplnění jednoduchého formuláře nalezne ty nejvýhodnější nabídky povinného ručení s nejnižšími cenami, které vám zobrazí služba povinné ručení ceník na našem webu.

Podle čeho se stanovují ceny?

Záleží na každé pojišťovně, jaký ceník pro výpočet ceny povinného ručení si stanoví. Nicméně, ta jsou většinou kvůli konkurenceschopnosti velmi podobná a liší se často jen nepatrně. Mezi hlavní kritéria patří:

Objem motoru automobilu
Vždy platí jednoduchá úměrnost. Čím vyšší objem motoru má dané vozidlo, tím vyšší bude také cena povinného ručení.

Výše limitů
Podle platné legislativy je nejnižším limitem v případě pojištění odpovědnosti z provozu vozidla částka 35 milionů korun. Často se můžeme setkat s nabídkou vyšších limitů od pojišťoven, nabízené limity krytí dosahují mohou přesahovat až 150 milionů Kč. A opět platí, čím vyšší je pojistný limit, tím více si klient za pojištění připlatí.

Lokalita bydliště pojistníka
Platí, že čím větší je obec, kde pojistník bydlí, tím roste cena za povinné ručení. Podle statistik pojišťoven je vyšší nehodovost a riziko v obcích a městech s větším počtem obyvatel. Pojišťovny monitorují nehodovost a riziko podle velikosti bydliště i dle konkrétních obcí a měst.

Délka bezeškodního období
Ten, kdo umí jezdit dobře, plynule a bez nehod, má vystaráno. Delší bezeškodní období znamená i výhodnější bonusy a srážky z ceny, které zákazník od pojistitele získá.

Typ vozidla
Jiná cena povinného ručení platí v případě osobního a nákladního automobilu.

Díky tomu lze jednoznačně říci, že jaká je pro vás nejvýhodnější nabídka, zjistíte nejlépe, když použijete naše online porovnání cen povinného ručení.