3 země, které stojí v advetním čase za návštěvu

Adventní trhy v Praze i dalších českých městech jsou samozřejmě krásné, ale byla by škoda alespoň na jeden den neokusit předvánoční atmosféru v některé z cizích zemí. Zde vám přinášíme tři státy, které byste před Vánocemi rozhodně neměli minout.

Německá klasika nezklame

Pokud máte rádi tradice, chcete cítit vůni perníčků, skořice a jehličí, je pro vás Německo určitě tím pravým místem. V žádném případě si nenechte ujít bavorskou metropoli – Mnichov. Největším lákadlem jsou adventní trhy v historické části města, zejména středověký Christkindlmarkt.

Dalším německým městem, které potěší všechny milovníky Vánoc, je samozřejmě Norimberk. Adventní dekorací vyzdobená stará část města pohladí na duši a výborné norimberské klobásy uspokojí vaše chuťové buňky. A pokud budete mít chvilku, nevynechejte ani Drážďany. Zdejší vánoční štola totiž určitě stojí za ochutnání.

Vánoční pudink nejlépe chutná v Anglii

Velká Británie je už sice trochu z ruky, ale pokud poletíte, můžete se již za dvě hodiny procházet rušnými londýnskými ulicemi. Kromě tradičních vánočních stánků lákají návštěvníky především luxuní obchoďáky, kde mohou sehnat krásné vánoční dárky. Pokud se do Anglie vypravíte mezi svátky, můžete naopak využít první povánoční slevy. Před odletem zpátky domů se každopádně nezapomeňte zastavit v některé z místních cukráren a vychutnejte si tradiční vánoční pudink.

Milovníci betlémů uspějí v Itálii

Prohlížíte si rádi figurky ve vánočních jesličkách? V tom případě zamiřte na jih do Itálie. Vánoční stromky zde nemají tak velkou tradici a v mnoha domácnostech je dodnes nahrazují tradiční betlémy. Pokud si chcete nějaký přímo koupit a přivést domů, navštivte jihoitalskou Neapol. Ve vyhlášené ulici Via S. Gregorio Armeno se jesličky přímo vyrábějí, a díky tomu zde budete mít největší výběr. Pokud vám zbyde čas, můžete vyrazit na sever a užít si i předvánoční Řím nebo Benátky a navštívit zde některou z mnoha památek.

Zaujala vás některá ze zemí natolik, že jste se rozhodli ji navštívit? V tom případě si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění a můžete ihned vyrazit!