Press enter to see results or esc to cancel.

Cestovní pojištění do Velké Británie

Spojené království Velké Británie a Severního Irska se rozkládá na Britských ostrovech. Dříve pod sebou sdružovalo mnoho dalších koloniálních zemí, například Indii či Egypt. Břehy Britských ostrovů jsou omývány Atlantským oceánem. S Evropou je země propojena podmořským tunelem.

Co vědět před cestou

Navzdory výsledku referenda o výstupu z EU, je země stále součástí Evropské unie. K jejímu navštívení proto postačí občanský průkaz či platný cestovní pas. V budoucnu se však mohou podmínky pro vstup do Velké Británie radikálně změnit.

Proč neminout Spojené království

Velká Británie je jedním ze světově nejznámějších, nejvyspělejších a nejoblíbenějších států. Celkem se dělí na čtyři jednotlivé země – Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko – z nichž každá je něčím zajímavá a má co nabídnout.

Anglie je největší zemí a zároveň administrativním a správním střediskem Spojeného království. Hlavním turistickým cílem je hlavní město Londýn. Moderní kosmopolitní město, s množstvím univerzit, obchodních domů, restaurací a kaváren, má každému co nabídnout. Milovníci historie si zde určitě přijdou na své. Kromě sídla královny – Buckinghamského paláce, je jistě uchvátí i obří Big Ben, pevnost Tower či známý most Tower Bridge. Ten, kdo chce vidět slavné osobnosti z blízka, by určitě neměl vynechat muzeum voskových figurín.

Milovníci divoké přírody, náročné horské turistiky a horolezectví by určitě měli zamířit do Skotska. Kromě divoké Skotské vysočiny je uchvátí i pohled na nejvyšší horu - Ben Nevis. Kromě hor stojí za prohlídku i zdejší města, a to zejména historický Edinburgh. Co by to bylo za návštěvu bez ochutnávky kvalitní skotské whisky? Tu si mohou návštěvníci dopřát v některé z místních hospůdek.

Ten, kdo se chce vyhnout davům turistů a potřebuje načerpat nové síly na klidném místě, by měl navštívit Wales a projít se po skalnatých útesech na pobřeží. Naopak lidé zajímající se o Titanic by neměli minout Belfast, hlavní město Severního Irska, kde byla tato slavná loď postavena.

Proč nezapomenout na pojištění

Balíte pomalu ale jistě kufry, připravujete se na cestu do Británie, ale nevíte, zda si sjednat cestovní pojištění, či jet bez něj?

V tom případě neváhejte a pojištění si určitě nechte uzavřít. Nikdo nechce počítat s dramatickým průběhem dovolené a případným zraněním. Na druhou stranu, jistota je jistota. A je určitě lepší obětovat pár stovek za pojištění než pak splácet tisícové dluhy anglickým nemocnicím nebo riskovat přímo odmítnutí.

Nechce se Vám na pobočku pojišťovny nebo nemáte dost času tam zajít? V tom případě vyzkoušejte naše porovnání cen pojištění do zahraničí. Z dostupných nabídek si určitě snadno vyberete.