Direct pojišťovna je nejrychleji rostoucí pojišťovnou na českém trhu

Podle výsledků ČAP se Direct pojišťovna po dvou letech změn stala nejrychleji rostoucí pojišťovnou na českém trhu. Její smluvní pojistné se zvýšilo o 88,5 % a stejně tak jí patří 1. místo v povinném ručení vozidel. Navíc přivítala spousty nových klientů.

Důvodů k tomuto úspěchu je hned několik: pojišťovna výrazně zjednodušila a zpřehlednila své produkty, změnila přístup ke klientovi – umožnila mu jednoduchý způsob sjednání přes web nebo prostřednictvím odkazu v e-mailu. Při výpočtu ceny havarijního pojištění a následném sjednání tohoto pojištění navíc přes 80 % klientů využívá možnosti si sám pořídit a jednoduše nahrát fotodokumentaci vozu.

Kromě toho přinesla několik zásadních inovací v oblasti likvidace pojistných událostí a obsluhy klienta. Jde například o novou segmentaci škod, vybudování týmu zaměřeného na komunikaci a podporu klienta (front desk), novou síť autorizovaných partnerů a elektronickou likvidaci, která je 100% bezpapírová. V neposlední řadě také zlepšila spolupráci s makléři.

„Velikost není naším hlavním cílem, přesto nám růst dělá radost, protože je důkazem, že naše snaha o jednoduché, rychlé a přátelské pojištění nachází u klientů odezvu. To vše je samozřejmě možné jen díky špičkovému týmu lidí, kteří chtějí budovat něco mimořádného,“ uvádí Pavel Řehák, předseda představenstva pojišťovny.

Direct pojišťovna, která vznikla v roce 2015 akvizicí pojišťovny Triglav českou skupinou VIGO Investments, se tak po dvou letech změn stává největší pojišťovnou vlastněnou českým kapitálem. „Velkou část trhu dnes obsluhují firmy se zahraničními vlastníky. Můj odhad je přes 90 %. Mezi těmi českými jsme zdaleka nejmladším a nejdynamičtějším hráčem. Jen za loňský rok jsme přivítali téměř 80 000 nových klientů,“ dodává Řehák.

Na trhu je momentálně celá řada pojišťoven, které přichází se zajímavými nabídkami pro své potenciální klienty. Jak se vyznat v pojišťovnách a jejich nabídkách? Jednou z možností je využít srovnávač povinného ručení, který usnadní hledání optimálního řešení.