Pojišťovně Allianz stoupl za poslední čtyři měsíce počet pojištěných vozů o pětinu a s jejím pojištěním jezdí i české unikáty

Celkový počet vozů pojištěných v rámci povinného ručení v České republice stoupl v loňském roce o 123 tisíc. Pojišťovně Allianz přitom přibylo 53 tisíc nových smluv, a to i na naprosté unikáty.

„Za celý loňský rok registrujeme zvýšený počet sjednaných havarijních pojištění, a to v rozmezí od 19 až do 30 % v závislosti na regionech a profesních či věkových kategoriích klientů. U povinného ručení se navýšení pohybuje mezi 8 – 15 %, přičemž největší nárůst jsme zaznamenali právě v posledním čtvrtletí s novým balíčkem povinného ručení,“ uvedl Karel Platl, vedoucí oddělení podpory prodeje autopojištění Allianz pojišťovny.

Povinné ručení od Allianz zajišťuje nejširší ochranu

Povinné ručení u Allianz pojišťovny od září loňského roku zajišťuje nejširší ochranu v České republice a motoristé mají na výběr ze tří balíčků, které se od sebe neliší pouze limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Uzavřením pojistné smlouvy mohou získat kromě povinného ručení i pojištění pro případ poškození vozidla živelní událostí, zvířetem, nebo po střetu s ním. Standardní součástí sjednaného povinného ručení je i možnost přímé likvidace s bezplatným odtahem a zapůjčením vozu i v případě, že klient nehodu zavinil, dále pak úrazové pojištění nezletilých dětí ve vozidle a nárok na bezplatné povinné ručení ke dvěma malým motocyklům nebo přívěsům.

TIP: Jak vybrat to nejlepší povinné ručení, které bude vyhovovat vašemu vozidlu? Vyznat se v obrovské nabídce je často složité. Článek Povinné ručení – kalkulačka proto přináší online kalkulačku povinného ručení, která pomůže vybrat povinné ručení přesně na míru.

„Také v havarijním pojištění došlo k významným změnám, tou nejvýznamnější je zavedení tzv. pojištění GAP, které kryje rozdíl mezi novou a tržní cenou vozidla v době pojistné události, takže klient dostane po nehodě vyplacenu hodnotu auta, kterou mělo v době uzavření smlouvy,“ doplňuje Václav Dub, zástupce ředitele úseku pojištění motorových vozidel Allianz.

Likvidátoři řešili téměř 20 000 škod

S růstem kmene se zcela logicky zvýšil i počet pojistných událostí, a to bez ohledu na počasí. „Za poslední tři měsíce likvidátoři řešili téměř 10 tisíc škod z povinného ručení a dalších 8200 z havarijního pojištění. Počet nehod se meziročně zvýšil zhruba o 5 % a mnohem dramatičtěji, přibližně o čtvrtinu, se i díky dozvukům srpnového krupobití, zvýšila také průměrná škoda,“ uzavírá Pavel Novotný, vedoucí oddělení likvidace Allianz pojišťovny.

V kmeni povinného ručení a havarijního pojištění Allianz je nejčastěji se opakující značkou Škoda, za ní následují Volkswagen, Ford a Opel. Najdou se však i některé rarity z pohledu ceny nebo stáří, mezi nimi také jeden naprostý unikát – TriHyBus. První a zatím také poslední ekologický „vodíkový autobus“ (autobus s hybridním elektrickým pohonem s vodíkovými palivovými články) v naší republice, který zajišťuje pravidelnou dopravu v Neratovicích a okolí.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.