UNIQA znovu získala ocenění Czech Business Superbrands

Obchodní značka UNIQA již podruhé získala ocenění Czech Business Superbrands. Titul „Česká superznačka“ získávají společnosti představující absolutní špičku ve svém oboru a právě UNIQA je jednou z nich.

Získáním ocenění Czech Business Superbrands se UNIQA zařadila mezi absolutní elitu B2B brandů na českém trhu, které mohou sloužit jako příklad úspěšného rozvoje a vylepšování image. Zároveň představuje špičku v odvětví pojišťovnictví. Je rovněž dokladem úspěšné realizace strategie řízení značky UNIQA Brand 2.0, která byla implementována v celém koncernu v roce 2014 a v rámci níž jsou kontinuálně uplatňovány další kroky a opatření.

„Z ocenění máme velkou radost. Titul je výjimečný vzhledem k počtu výběrových kol a množství všestranných kritérií. A my jsme dokázali zvítězit už podruhé. Korporátní obchody jsou pro nás velmi významné. Naši opětovnou volbu za nejsilnější značku v oboru pojištění bereme jako potvrzení naší strategie a aktivit v tomto segmentu. Současně tento výsledek posiluje naše sebevědomí a pozici na trhu,“ komentovat zisk ocenění předseda představenstva a generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček.

Program Superbrands vznikl ve Velké Británii. Projekt hodnocení značek si získal celosvětové uznání, protože každoročně vyhlašuje nejlepší značky na pěti kontinentech na základě jednotných objektivních kritérií ve vícekolovém výběrovém řízení. Při prvotní nominaci jsou zařazeny značky registrované v lokální obchodní trade-mark databázi. Odborná celosvětově působící společnost Bisnode následně vytvoří seznam kandidátů na základě tvrdých obchodních informací. Zařazené společnosti jsou pak hodnoceny v reprezentativním průzkumu realizovaném agenturou GfK podle známosti a obliby. Dostane-li se značka do semifinále, konečné slovo o udělení titulu má odborná komise složená z profesionálů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a tržního výzkumu.