Chystáte se studovat v zahraničí? Nezapomeňte na sjednání kvalitního pojištění!

Stále více mladých lidí se každoročně chystá zkusit život i studium v cizí zemi. Cesta je pro ně většinou spjatá s dobrodružstvím, ale přes veškerou opatrnost může snadno dojít k problémům. Ty se pak bez sjednaného pojištění snadno mohou změnit v horor.

Především v podzimních měsících se do zahraničí vydávají stovky mladých Čechů. Díky programům, jako je Erasmus+, je dnes studium v cizině možné téměř pro každého. Lidé, kteří této možnosti využijí, si kromě školy a učení užijí i hodně zábavy, poznají nové tváře, ale hlavně získají spousty zkušeností.

Do ciziny míří stále více lidí

Nejen vysokoškoláci, ale i středoškoláci jezdí do ciziny stále častěji. Mezi mladšími ročníky je oblíbené zejména studium ve Velké Británii, ale i ve Spojených státech. Někteří zde stráví pouze semestr nebo jeden rok. Ti odvážnější pak v zahraničí vystudují celou střední školu nebo i univerzitu. Díky tomu mají větší možnost uplatnění na trhu práce než ostatní absolventi. Ať už jedou do ciziny středoškoláci nebo vysokoškoláci, jejich pobyt zde má několik věcí společných. Kromě studia si také užívají cestování, sportů, ale i nočního života. A právě to může být kamenem úrazu.

Pobyt s sebou nese i rizika

Při pobytu v zahraničí dochází velmi často i snadno k úrazu. Stačí se zúčastnit výpravy mimo civilizaci, užít si adrenalinový sport, nebo to přehnat s alkoholem. Potom se již člověk výletu do nemocnice pravděpodobně nevyhne. A právě to je důvod, proč je opravdu nutné sjednat si cestovní pojištění do zahraničí. Jenže před cestou si studenti musí zařizovat spousty věcí a čas na obíhání poboček pojišťoven jim většinou nezbude.

Výběr je veliký

Jednou z možností, jak ušetřit peníze, je využít online srovnání cen cestovního pojištění. Kromě peněz šetří člověk i svůj čas. Pojištění pro studenty je sjednané během několika minut a není potřeba ani vytáhnout paty z domu. Také je možné vybrat z množství nabídek a kombinací. Kromě základního balíčku lze doporučit i pojištění zavazadel a sjednání asistenčních služeb.

Ten, kdo se chystá do ciziny vlastním autem, by neměl zapomenout na havarijní pojištění. To se dá taktéž se zákonným pojištěním vozidla pořídit velmi levně.