Z vozidel, která nakupuje se slevou, si autobazar AAA auto vyrábí vlastní ojetiny

V posledních letech značně vzrostl zájem o téměř nové vozy, které mají často najeto jen několik tisíc kilometrů. AAA auto nabízí množství těchto vozidel, která předtím používali jeho zaměstnanci v programu Mototechna.

Největší český autobazar AAA auto každý rok prodá přes 70 tisíc automobilů. Na svých stránkách se sice prezentuje především jako výkupna starých vozidel, často si však vlastní ojetiny sám vyrábí. K tomu využívá zejména automobily svých zaměstnanců. Ti podle dostupných informací dostávají každý rok do užívání nový vůz, a ten ojetý se prodá.

AAA auto nakoupí stovky vozidel ročně

Kromě toho, že nová vozidla využívají manažeři podniku, slouží i ke sponzorským aktivitám. AAA auto spolupracuje i s fotbalovými ligami a vozidla tak jsou k dispozici jednotlivým klubům. Po několika měsících hráči obdrží nové automobily, zatímco ty vrácené jsou prodány jako zánovní ojeté.

Na jednu stranu sice vypadá trend, který nejznámější český autobazar razí, jako postavený na hlavu, ale opak je pravdou. Všeobecně se totiž tvrdí, že největší část své hodnoty ztratí nový pojištěný automobil už tím, že vyjede z autosalonu.

Na druhou stranu však podnik, který nakupuje stovky automobilů ročně, získává značné množstevní slevy. Díky slevám ve výsledku na prodeji zánovních vozů vydělá značné zisky. Nákup ojetých vozidel je však velmi výhodný i pro koncového zákazníka, neboť slevy od AAA se pohybují až okolo 40 procent.

Přestože AAA auto má spoustu spokojených zákazníků a prodávané vozy prověřuje, na místě je také nezbytná opatrnost, protože ojetiny mohou mít skryté závady, o kterých autobazar může a nemusí vědět. Tento článek popisuje, na co si dát pozor při koupi ojetého auta.

Téměř nová auta až se 40% slevou

Autobazar si však ojetiny nejen vyrábí, ale na českém automobilovém trhu je přímo aktivně vyhledává. Společnost nakupuje vozidla na leasing, a zároveň vykupuje i předváděcí automobily od dealerů. Díky tomu se pak tyto vozy dostanou i k méně movitým zákazníkům, kteří by si úplně nové auto do autosalonu rozhodně koupit nešli.

Případní zájemci si tyto automobily mohou zakoupit přes bazar Mototechna. Nejčastěji se jedná o značky Škoda, Dacia, Renault či Peugeot. Většina z nich má najeto do tisíce kilometrů. A vzhledem k tomu, že jsou nabízeny se slevou 15 až 20 procent, se jejich případná koupě určitě může vyplatit.