3 úžasná exotická místa, kde přivítat nový rok

Strávit přelom starého a nového roku relaxem v tropech může být velmi příjemná změna, a proto si silvestrovské pobyty v zahraničí dopřává stále více lidí. Vydejte se na jedno z těchto míst a uvidíte, že nebudete litovat.

Maledivy

Maledivy jsou úchvatné tropické ostrovy v jižní části Indického oceánu, které dohromady tvoří prstenec 19 atolů obklopených mořskými útesy. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě dlouhé písčité pláže lemované kokosovými palmami a táhnoucí se kam až oko dohlédne. Za návštěvu ale stojí i hlavní město Maledivské republiky – Malé – proslulé zejména svými vyhlášenými trhy. Zde si mohou zájemci mimo jiné zakoupit a vychutnat čerstvé, právě sklizené tropické ovoce z místních plantáží.

Kromě přírody a zajímavých měst jsou ale Maledivy především ráj potápěčů. Podmořské útesy kolem celého souostroví jsou plné potopených korábů, které se dají prozkoumat, a oplývají množstvím pestrobarevných ryb a dalších nádherných živočichů. Zajímavým zážitkem taktéž může být noc strávená na opuštěném ostrově. Survivaloví nadšenci zde jsou odkázáni jen sami na sebe a mohou si tedy vyzkoušet techniky přežití v přírodě v praxi. Spolu s online sjednaným cestovním pojištěním se dá zájezd na Maledivy pořídit již od 29 000 Kč, což určitě vyplatí.

Egypt

Egyptská arabská republika je monumentální zemí, která turistům nabízí nejen dlouhé písečné pláže, ale i krásné antické památky. Za návštěvu určitě stojí hlavní město – Káhira – s množstvím zajímavých míst. Mezi ta nejvíce navštěvovaná patří Egyptské muzeum s Tutanchamonovým pokladem, tržiště Khan al-Khalili či Citadela s dvojicí zachovalých bašt. Neobyčejně působivé jsou i pyramidy v Gíze či nejstarší egyptská metropole Memphis se sochou Ramese II.

Ten, kdo raději tráví dovolenou relaxem na pláži, může využít služby letovisek na pobřeží Rudého moře. To, spolu s celým Sinajským poloostrovem, patří mezi nejvýznamnější potápěčské lokality. Kromě toho si zde přijdou na své i milovníci surfování, vodního lyžování a dalších extrémních sportů. Zejména pro malé děti naopak může být hezkým zážitkem výprava do pouště na velbloudovi, na což budou vzpomínat celý život.

Tropical Islands

Ani pro ty, kdo nemohou dát za dovolenou tolik peněz, nemusí být dovolená v exotice pouhým snem. Obří zábavní park Tropical Islands v Německu každoročně přivítá stovky návštěvníků, kteří si zde připadají úplně stejně, jako na pravých tropických ostrovech.

Kromě několika bazénů s vodopádem, saun a restaurací si mohou návštěvníci prohlédnout i deštný prales se stovkami zajímavých rostlin i živočichů. Studentům a teenagerům pak jistě udělá radost silvestrovská party, která se zde každoročně koná. Jelikož zájezdy se dají pořídit při troše štěstí již od 550 Kč, není jediný důvod, proč alespoň tento tropický ráj nenavštívit.